“2020’de de hız kesmek yok, yola devam!”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 2019 yılı Değerlendirme Toplantısı düzenledi. Meclis Salonu'nda düzenlenen toplantıya; Başkan Zolan'ın yanı sıra Genel Sekreter ve Büyükşehir DESKİ Genel Müdürü Mustafa Ünal, Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Aytaç Turgut ve Ali Aydın ile Büyükşehir DESKİ Genel Müdür Yardımcısı Halil İbrahim Buldaş ve daire başkanları katıldı.

“2020’de de hız kesmek yok, yola devam!”

Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak 2019 yılında yoğun bir çalışma gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Zolan, “2019 yılında hız kesmeden, hiçbir engel tanımadan koşmaya ve hizmet destanları yazmaya devam ettik. Vatandaşımızın teveccühü ile gece gündüz çalışmaya devam ettik. Tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. 2020 yılında da hız kesmeden çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi. 2020 yılında gerçekleştirecekleri projelerin bazılarını anlatan Başkan Zolan, "Altyapısı tamamlanan mahallelerimiz başta olmak üzere 50 km. sıcak asfalt yol ve kaldırım çalışması, 120 km beton parke yol ve kaldırım yapımı, 45 km. sathi kaplama yol yapımı gerçekleştireceğiz. Tarihi Kaleiçi Çarşısı muhtelif sokakların üst örtü ve cephe sağlıklaştırma projesi, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı sağlıklaştırma ve kentsel tasarım projesi ile Atalar Kırmızı Ev ve Şirinköy Kahvehanesi restorasyonunu yapacağız. Pelitlibağ Parkı, Çivril Gümüşsu Şelalesi çevre düzenlemesi ve sosyal tesisi ile Kumkısık Katı Atık Bertaraf Tesisi 3. Lot 2. Bölümünü de 2020 yılında devreye alacağız. Ayrıca Katı Atık Bertaraf Tesisimiz içerisine sızıntı suyu arıtma tesisi kuracağız” dedi.

BÜYÜKŞEHİR DESKİ 2019 YILINDA GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTI

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ’nin gece gündüz çalıştığını belirten Başkan Zolan, “Aktepe-Dokuzkavaklar-Anafartalar-Deliktaş-Karşıyaka Mahallelerimizin altyapısını baştan aşağıya yenileyip yağmur suyu hatları döşüyoruz. Bunların yanında 5 adet içme suyu deposu imalatı ve Çivril içme suyu terfi hattı devam ediyor. Akköy Güneş Enerji Santrali kapsamında GES3'ün inşası başladı” dedi. Büyükşehir DESKİ'nin 2020 yılında Sümer-Sevindik-Karşıyaka mahallelerinin altyapısını baştan aşağıya yenileyip yağmur suyu hattı döşeyeceğini belirten Başkan Zolan, “Yenişehir Mahallemizin içme suyu hattını yenileyeceğiz. Merkezefendi Mahallemizin altyapısını baştan aşağıya yenileyip yağmur suyu hatları döşeyeceğiz. İlçelerimizde 15 adet sondaj kuyusu açacağız”diye konuştu.

“BİZ KENDİ İKBALİMİZİ DÜŞÜNMEDİK”

Denizli'de başlattıkları alt yapı yatırımlarının öneminden bahseden Başkan Zolan, "Biz şehrimizde eski alt yapılarla devam edip dev alt yapı çalışmalarını yapmamış olsaydık bugün konutlarımıza 1 gün su verir, 1 gün su veremez hale gelirdik. Ancak biz kendi ikbalimizi düşünmedik. Şehrimizde ne yapılması gerekiyorsa onu yaptık. Bugün su kesintileri yapsaydık vatandaşımızın yüzüne bakamazdık. Bu makamda olmanın anlamı olmazdı" dedi. Denizli Büyükşehir Belediyesi bütçesinin 2019 yılında gerçekleşme oranının gelir yüzde 94, gider ise yüzde 93 olarak gerçekleştiğini kaydeden Başkan Zolan, "Bütçesi yüzde 70'in üzerinde çıkan belediyeler başarılıdır. Biz yüzde 90'ların üzerine çıkarak büyük bir başarı yakaladık" dedi. Van'da gerçekleşen çığ felaketinde şehit olanlara Allah'tan rahmet dileyen Başkan Zolan, 2019 yılında Acıpayam, Bozkurt ve Çardak'ta yaşanan deprem felaketine değinerek, ilk andan beri deprem bölgesinde olduklarını, can kaybının yaşanmamasının sevindirici olduğunu söyledi.

“2019 MUHTEŞEM BİR YIL OLDU”

2019'da yaşanan en güzel olaylardan birinin ise Denizlispor'un Süper Lig'e çıkması olduğunu ifade eden Başkan Zolan, “Hasret sona erdi. Denizlisporumuzun zor zamanlarında yanında olduk ve sahip çıktık. Sahip çıkmaya da devam ediyoruz. Çünkü Denizlispor şehrimizin markası" dedi. 2019 yılının Denizli açısından yatırım yılı olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, "2019 seçim yılı olmasına rağmen yatırımlarımıza devam ettik. Muhteşem bir yıl oldu. Birçok projemizi hizmete aldık" diye konuştu. Denizli Büyükşehir Belediyesinin vadesi gelip de ödenmemiş bir kuruş borcu olmadığını vurgulayan Başkan Zolan, şunları söyledi: "Büyükşehir Belediyesinin borcu vardır ancak hepsi sürdürülebilir durumdadır. Büyükşehir Belediyesi güçlü bir şekilde yatırımlarına devam edecektir. Denizlimizin hizmetkarı olmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımız söylentiye değil icraata bakıyor. Vermiş olduğumuz tüm sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Bizim derdimiz milletimize hizmet etmek. Çünkü biz bu şehre sevdalıyız. Ortak sevdamız Denizli. Denizli aşkımız, Denizli'ye hizmet aşkımız devam edecek. Bu konuda bize en büyük destek ise Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. Kendisine çok çok teşekkür ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2020, 17:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER