2021 Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'nde Denizli de var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanlığı 2021 Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'ni kazananları paylaştı. Denizlili Şair-Yazar Gürbüz Azak Cumhurbaşkanlığı 2021 Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'ni kazananlar arasında yer aldı.

2021 Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'nde Denizli de var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı 2021 Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'ni kazananları paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizler bu büyük hazinenin kapısında tembel tembel oturan insanlar değiliz, olmayız, olamayız. Yapmamız gereken, önce bu hazinenin kıymetini bilmek, sonra da yeni eserlerle onu zenginleştirmektir. Geçtiğimiz 19 yılda kültür, sanat alanında attığımız her adımı bu hissiyatla hayata geçirdik. Cumhurbaşkanlığı bünyesinde verdiğimiz kültür, sanat ödüllerini de aynı yaklaşımla belirliyoruz. Bu vesileyle, Cumhurbaşkanlığı 2021 Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’ni takdim edeceğimiz isimleri de şu an açıklamak istiyorum: Bilim-kültür alanında Teoman Duralı, Müzik alanında İdil Biret, Görsel sanatlar alanında Alev Ebüzziya, Sinema alanında Cüneyt Arkın, Edebiyat alanında Gürbüz Azak, Kaligrafi alanında Etem Çalışkan, Sahaflık alanında İbrahim Manav, Vefa ödülü alanında Kemal Tahir. Önümüzdeki ay ödüllerini takdim edeceğimiz bu kıymetli kültür, sanat insanlarımızı şahsım, milletim adına tebrik ediyoruz” dedi.

BAŞKAN ŞEVKAN'DAN TEBRİK MESAJI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Başkan Şevkan, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 2021 Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’nde hemşehrimiz Şair-Yazar Sayın Gürbüz Azak Hocamız ‘Edebiyat’ alanında ödüle layık görülmüştür. İlçemizin yetiştirdiği değerli büyüğümüzü tebrik ediyoruz.”

GÜRBÜZ AZAK KİMDİR?

1938 yılında Denizli'nin Acıpayam İlçesi’nde Zehra ve İbarahim oğlu olarak dünyaya gelen Azak, Denizli Lisesi ve ardından İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi'nin Yüksek Mimarlık Bölümü’nde okudu. 1960 yılında Hür Vatan Gazetesi’nde grafiker olarak gazeteciliğe başlayan Azak; Yeni İstanbul, Baıali'de Sabah, Yeni Asya, Tecüman Gazeteleri’nde çalıştı. Türkiye Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapan Azak, evli ve iki çocuk babası.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER