'23 NİSAN, ATATÜRK'ÜN DÜNYA ÇOCUKLARINA HEDİYESİDİR'

'23 NİSAN, ATATÜRK'ÜN DÜNYA ÇOCUKLARINA HEDİYESİDİR'

Denizli Baro Başkanı Av. Müjdat İlhan tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladığı bir mesaj yayımladı. Başkan İlhan; “Keşke hesapsız kitapsız çocuklarımızın kalplerindeki gibi temiz bir dünya yaratmak mümkün olsa da, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün dünya çocuklarına 'bayram'  olarak hediye ettiği bu günde tüm çocuklarımızın yaralarına merhem olabilsek”  dedi.

Denizli Baro Başkanı Av. Müjdat İlhan, Denizli Barosu Yönetim Kurulu adına 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama mesajı yayımladı. Başkan İlhan mesajında şu ifadelere yer verdi: “Atatürk'ün 98 yıl önce çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. Dileğimiz, tüm çocuklarımızın 23 Nisan günü renkli bir ilkbahar sabahına uyanması, bayramın neşe ve coşkusunun tadını çıkarmasıdır. Ancak bazıları, bu mutlu günden haberi dahi olmadan; dünyanın dört bir yanında ağır endüstrilerde çalışmak, küçücük yaşta gelin olmak veya satılmak, savaşla, açlıkla, istismarla ömürlerinin geri kalanında taşıyamayacakları ahlaksız yükler altında kalmak, terör kamplarında beyinleri yıkanarak canlı kalkan-bomba olmak ve medya kartellerinin dünyayı aldatan manipülasyonlarında figüran olarak kullanılmak zorunda bırakılmaktadır. Çocuklarla ilgili her vahim olayda korkunç bir utanç yaşıyoruz. İstemedikleri ve hak etmedikleri hayatlara zorlanan her çocuk için içimizde bitmek tükenmek bilmeyen bir öfke hissediyoruz. Keşke hesapsız kitapsız çocuklarımızın kalplerindeki gibi temiz bir dünya yaratmak mümkün olsa da, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün dünya çocuklarına 'bayram'  olarak hediye ettiği bu günde tüm çocuklarımızın yaralarına merhem olabilsek.”

“23 NİSAN, AYDINLIK BİR GELECEĞİN HABERCİSİ OLSUN”
“23 Nisan 'Egemenliğin kayıtsız ve şartsız milletin olduğu' gerçeğidir” diyen Başkan İlhan şunları aktardı: “Atalarımızın kanla, acıyla, zulümle mücadele ederek sömürgecilere karşı kazandığı bağımsızlık, hiçbir kişi ya da zümrenin eline bırakılamaz. Gazi Meclisin badireli yollarda elde ettiği kazanımlar, toplumu kul olmaktan birey olmaya geçiren irade, ulus devletin ve çağdaş demokrasinin yolunu açmıştır. Onu yüceltmek ve yükseltmek her bireyin görevidir. Şer ve karanlık içinde dahi ayağa kalkmasını bilen, aydınlık bir Türkiye'nin önünü açan, ilk adımı tereddüt ve kaygı duymaksızın kendisi atan, milleti yönetenin kulu olmaktan çıkaran, birey olmaya geçiren, millet egemenliği, ulus devlet ve çağdaş demokrasinin yolunu açan başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, şükranla ve minnetle anıyoruz. 23 Nisan'ın hem çocuklarımız hem de ülkemiz için güzelliklerin ve aydınlık bir geleceğin habercisi olmasını diliyoruz.”

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER