23 Nisan için süslenen sitede bayram coşkusu

Evora Denizli Sitesi’nde yaşayanlar, yeni tip korona virüs önlemleri kapsamında evden çıkamayan çocuklar için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı binayı süsleyerek kutladı. Balkonlardan coşku içerisinde 23 Nisan’ı kutlayan çocuklar ve aileleri, mutluluk yaşarken; hep bir ağızdan da İstiklal Marşı’nı seslendirdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yeni tip korona virüs önlemleri kapsamında evlerinden çıkamayan çocuklar için kent merkezindeki bir sitede özel bir kutlama yapıldı.

Merkezefendi’nin Selçukbey Mahallesi’nde bulunan Evora Denizli Sitesi’nin sakinleri el birliğiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği düzenledi.

Kutlama kapsamında çocuklar ve aileleri ellerinde Türk Bayrakları’yla balkonlara çıktı, sitenin her yeri süslendi, afişler asıldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı anlatan şarkıların da çalındığı kutlamada çocuklar ve aileler doyasıya eğlendi.

Salgın nedeniyle evlerinden çıkamayan çocuklarını eğlendirmek için balkona ses sitemi kuran site sakinlerinden Ahmet Öztürk; “Bugün böyle bir etkinlikte katkım olduğu için çok gururluyum. Tüm komşularımızda buna dâhil oldu. Elimizden başka bir şey gelmiyor. Salgın nedeniyle evlerinden çıkamayan çocukları bir nebze de olsun eğlendirmek istedim. Böyle günlerde birlik olmalıyız. Motive olmalıyız. Bugünler elbet bitecek.  Site yönetimimiz bizlere saygı duydu böyle bir etkinlik düzenledik. Çocuklarımıza 23 Nisan coşkusunu vermeye çalışıyoruz. Site sakinleri bizlere çok güzel tepkiler verdi. Bugünler bizlere ileride anı olarak kalacak. Bizler salgına rağmen Ata’mıza saygımızı gösteriyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2020, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211