23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Denizli’de coşkuyla kutlandı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği ve dünyada tek olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99’uncu yılı Denizli’de de törenlerle kutlandı. Denizli Valiliği önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan törenler Ziya Tıkıroğlu Açık Hava Tiyatrosu’nda çocukların gösterileriyle devam etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Denizli’de coşkuyla kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99’uncu yılı tüm yurtta olduğu gibi Denizli’de de coşkuyla kutlandı.

Törenler Denizli Valiliği önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un çelenk sunmasının ardından kutlamalar Ziya Tıkıroğlu Açık Hava Tiyatrosu’nda çocukların gösterileriyle devam etti.

İsmail Tosunoğlu Özel Eğitim İş ve Uygulama Merkezi Mehter Takımı’nın karşıladığı çocuklar ve misafirler tiyatrodaki yerlerini aldıktan sonra tören başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Müdür Oğuz geleceğin umut ışığı olan çocuklara seslenerek; “23 Nisan’ın sadece şarkılar, oyunlar, şiirler, gösterilerle anlatılamayacağını, sadece bunları yaparak anlamını bulamayacağını bilmelisiniz. Ödeviniz biraz ağır, yolunuz biraz uzun. Bizler bu ödevde pek de geçerli not alamamış olsak da inanıyorum ki sizler hep yıldızlı başarılarla yürüyeceksiniz uygarlığın ve barışın yolunda. Atatürk size güvendi, biz de güveniyoruz. Sizin göreviniz bu güveni boşa çıkarmamak” dedi.

Müdür Oğuz’un konuşmasının ardından Hayme Hatun Anaokulu öğrencileri gösterilerini sundu. Turgay Mersin Ortaokulu’ndan Ümmühan Tembelo ise ‘23 Nisan’ adlı şiiri okudu. Musa Kazım Manasır İlkokulu öğrencileri ise halk oyunları gösterileriyle büyüledi. Gazi İlkokulu’ndan Berna Çobankel ‘Bayramımız Var’ adlı şiirini okuduktan sonra sırasıyla Fatih İlkokulu, Sevil Kaynak Ortaokulu ve Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulu öğrencileri sahne aldı.

Daha sonra 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında yapılan ‘23 Nisan Benim Bayramım’ konulu şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER