'24 HAZİRAN; AK PARTİ İÇİN DEĞİL, CHP İÇİN BİR ERKEN SEÇİMDİR'

'24 HAZİRAN; AK PARTİ İÇİN DEĞİL, CHP İÇİN BİR ERKEN SEÇİMDİR'

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Güne Bakış Programı’nda seçim sürecini değerlendiren CHP Denizli Milletvekili Aday Adayı Teoman Sancar, “bu seçim CHP ve diğer siyasi partiler için bir erken seçim. Bu seçim, Adalet ve Kalkınma Partisi için bir erken seçim değil” dedi.
CHP Denizli Milletvekili Aday Adayı Teoman Sancar, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan Güne Bakış Programı’nın konuğu oldu. Programda 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerini değerlendiren Sancar, iktidarın devamlı seçimlerin vaktinde yapılmasına vurgu yapıp sonrasında baskın bir hamle ile erken seçim kararının alınmasını “demek ki yolun sonunun göründüğünü anladılar” diye yorumladı. Teoman Sancar, “bu seçim CHP ve diğer siyasi partiler için bir erken seçim. Bu seçim, Adalet ve Kalkınma Partisi için bir erken seçim değil” dedi.

“BU KONTROLLÜ BİR SEÇİMDİR”
Erken seçim kararını değerlendiren Sancar, 24 Haziran’ın “kontrollü bir seçim” olduğunu ve 60 günlük bir sürede hangi şartlarda bir seçime gidileceğine bir anlam veremediğini söyledi. Teoman Sancar, “ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar, terör problemi, tutuklu gazeteciler ve hukuk sistemimiz ne durumda, kararı milletimize bırakıyorum” diye konuştu.  

“MİLLET İTTİFAKI BİR MİLLET BİRLİKTELİĞİDİR”
CHP, İyi Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nı da değerlendiren Milletvekili Aday Adayı Teoman Sancar, şunları söyledi: “bu birliktelik siyasi bir birliktelikten öte, bir millet ve memleket birlikteliğidir.” 

“CUMHURİYETİN BİR NEFERİ OLARAK MİLLETİME HİZMET ETMEK İSTİYORUM”
Aday Adaylık sürecine dair açıklamalarda da bulunan CHP’li Teoman Sancar, geçtiğimiz dönemlere Denizli İl Başkanlığı görevinde bulunduğunu ve partisinin her kademesinde hizmet etmeye çalıştığını söyledi. 16 Nisan Referandumu’nda Denizli’de “Hayır” çalışmalarında iyi örgütlendiklerini ve il bazında önemli bir başarı elde ettiklerinin altını çizen Sancar, “Genel merkezimiz teveccüh ederse, uygun görürse milletvekili adayıyız. Cumhuriyet Halk Partisi’nin ve Cumhuriyet’in bir neferi olarak Denizlimize, partimize ve milletimize hizmet etmek istiyoruz. Bunu yapabileceğimi inandığım için, kendimde bu heyecanı hissettiğim için yola çıktım” diye konuştu.  

FERHAT SOLKOL  

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER