'24 HAZİRAN SEÇİMLERİ İLE YENİ TÜRKİYE'NİN KAPILARI AÇILACAK'

'24 HAZİRAN SEÇİMLERİ İLE YENİ TÜRKİYE'NİN KAPILARI AÇILACAK'

24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri hakkında konuşan AK Parti MKYK Üyesi ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, “Ülkemizin demokrasiden ekonomiye her alandaki umutlarını ifade eden 2023 hedeflerine ulaşma yolundaki son virajımız olan 24 Haziran seçimleri ile yeni Türkiye’nin kapıları açılacak” dedi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri hakkında konuştu. AK Parti’nin vesayet anlayışına ve koalisyon hastalığına karşı halkın bir tepkisi sonucunda kurulduğunu belirten Özkan; halkın desteği ile büyüdüğünü ve 2002 yılından beri açık ara farkla halk tarafından iktidar olduklarını ifade etti. Özkan “Milletimiz bugüne kadar olduğu gibi 24 Haziranda da iradesini serbestçe sandığa yansıtacak ve kendi kurduğu partiyi tekrar büyük bir zaferle iktidar yapacaktır. Biz milli iradenin üzerinde hiçbir güç tanımadık, tanımıyoruz. Ülkemizin yeni bir döneme adım atacağı, şahlanış gerçekleştireceği 24 Haziran seçimlerinde milletimizin yine en doğru kararı vereceğinden asla şüphemiz yoktur. Ülkemizin demokrasiden ekonomiye her alandaki umutlarını ifade eden 2023 hedeflerine ulaşma yolundaki son virajımız olan 24 Haziran seçimleri ile yeni Türkiye’nin kapıları açılacak, Eski Türkiye’nin hastalıklarını tekrar ortaya çıkarmak isteyenlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır” diye konuştu.

“FAKLI DÜŞÜNCELERE SAYGI DUYUYORUZ”
24 Haziran sonrasında 80 milyon vatandaşı kucaklayacaklarını belirten Özkan, “Biz, tek bir yürekte ve bir arada olmak istiyoruz. Faklı düşüncelere, görüşlere saygı duyuyoruz. Fakat ülkemizin bağımsızlığına, birlik ve bütünlüğüne aykırı olacak olanları asla tasvip etmiyor, gerekli tepkiyi de veriyoruz. Dinimiz İslam; barış dinidir. İnsanın dünya imtihanının bir parçası olan bu durumu görmezden gelmek yerine, sorunun çözüm yollarını göstermiştir. Biz her zaman barış içinde yaşamayı, İslam’da kardeşlik hukuku mümin kardeşine destek olmak yanında, sıkıntılarına taraf olmayı, müdahil olmayı da gerektirdiğini düşünüyoruz” dedi.

“SIRTIMIZI SADECE MİLLETİMİZE DAYIYORUZ”
AK Parti hükümetlerinin 16 yılda demokratik ve ekonomik reformlarına imza attığını belirten Özkan, şunları aktardı: “Her alanda çok önemli yatırımlar gerçekleştirdik.  Önemli projelerin altına imza attık. Birçok engeline rağmen dik durmayı bildik. Yönetim ile ilgili almak istediğimiz birçok karar öncesinde halkımıza başvurduk. Onların kararlarını ve tercihlerini esas aldık. Fakat geçtiğimiz 5 yılda önümüze çıkan sorunların potansiyeli değişmeye başladı. Darbe girişimi dahil, terör örgütlerini kullanmak dahil her türlü alçaklık kullanılarak, Türkiye’nin istikrar ve güven ortamı tehdit edildi. Bu yetmedi, ülkemizin güney sınırları boyunca terör koridoru oluşturulmaya çalışıldı. Biz mücadelemizi kesintisiz bir şekilde yürüttük, yürütmeye devam ediyoruz.  Bölgemizde ve dünyada neler yaşanırsa yaşansın biz ülkemizle ilgili hedeflerimize kararlılıkla yürümeyi sürdürüyoruz. Bunları yaparken sırtımızı terör yandaşları, sözde siyasetçiler gibi hain teröristlere değil, tamamen milletimize dayıyoruz.”

“DAHA ÇOK ÇALIŞARAK YOLUMUZA DEVAM ETME ÇABASINDAYIZ”
Türkiye’nin stratejik bir ülke olduğunu söyleyen Özkan; “Hedefimiz; bu konumumuzu en iyi şekilde değerlendirerek, ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi haline getirmeye çalışmaktır. Bunun için daha çok yatırım yaparak, daha çok üreterek, daha çok ihraç ederek, daha çok istihdam oluşturarak, dolayısı ile daha çok çalışarak yolumuza devam etme çabasındayız. Büyük hedeflerin büyük değişimler gerektirdiğini biliyoruz. Bunun için 80 milyon vatandaşımızla bir olarak sadece ülkemizin fayda ve çıkarları için tek yürek olmamız gerektiği vurgulamak istiyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER