'24 HAZİRAN'DA HEP BİRLİKTE KAZANACAĞIZ'

'24 HAZİRAN'DA HEP BİRLİKTE KAZANACAĞIZ'

Seçim çalışmaları kapsamında Denizli’nin Sarayköy İlçesi’ni ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli Milletvekili Adayı Teoman Sancar, “CHP iktidarı ile tüm vatandaşlarımız rahat bir nefes alacak. 24 Haziran’da hep birlikte kazanacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Adayı Teoman Sancar, 24 Haziran Genel Seçimleri kapsamında Sarayköy’e gitti. Sarayköy ziyaretinde vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılanan Sancar, vatandaşlarla ve esnafla sohbet edip dertlerini dinledi. Burada konuşan Sancar, “Esnafımız, çiftçimiz çok zor şartlar altında çalışıyor, emek harcıyor ama emeğinin karşılığını alamıyor. Askeri ücret bin 604 lira. 4 kişilik bir aile bu miktarla geçinmeye çalışıyor. Çeşitli zorluklar çekiyor. Geçim sıkıntısı yaşıyor. Biz 1 Ocak 2019’da net asgari ücreti 2 bin 200 TL yapacağız. Tamam; çok yüksek bir miktar değil ama en azından bin 604 liradan daha iyidir. Asgari ücretten gelir vergisi almayacağız. Asgari ücrete yılda bir defa değil, 6 ayda bir zam yapacağız. Asgari ücret artışını enflasyon ve refah artışı payını dikkate alarak 6 ayda bir belirleyeceğiz” diye konuştu.

“EMEKLİMİZ RAHAT EDECEK”
Emeklilerin yıllarca çalıştığının altını çizen Sancar, “Çabalamışlar emekli maaşı almanın gerekli koşullarını yerine getirmişler emekli olmuşlar ama onlar da mağdur.  Onlar da geçim sıkıntısı çekiyorlar.  Emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramları’nda birer maaş ikramiye vereceğiz. Emeklimiz rahat edecek” şeklinde ifade etti.

“ÇİFTÇİLERİMİZİN TARIMSAL KREDİ BORÇLARININ FAİZLERİNİ SİLECEĞİZ”
CHP’nin çiftçilere yönelik projelerini de aktaran Sancar, “Çiftçimiz yaz, kış, sıcakta, soğuk demeden  çalışıyor. Ama o da geçim sıkıntısı çekiyor. Çiftçinin üretimde kullandığı mazottan ÖTV ve KDV’yi kaldıracağız. Böylece mazotun litresini çiftçiye 3 TL’den vereceğiz.  Çiftçilerimizin tarımsal kredi borçlarının faizlerini sileceğiz.  Aile Sigortası kapsamına alınan yurttaşlarımızın Genel Sağlık Sigortası prim borçlarını sileceğiz. Çiftçimiz rahat bir nefes alacak” dedi. 

“24 HAZİRAN’DA HEP BİRLİKTE KAZANACAĞIZ”
Kamu personeli ve emeklilerin ücretleri ile ilgili de konuşan Sancar, şunları söyledi: “Tüm kamu personeli ve emeklilerin ücret artışlarını belirlerken sadece enflasyonu değil, büyümeden kaynaklı refah payını da tam olarak dahil edeceğiz. Vergide adaleti sağlayacak, az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alacağız.  Ücretlilerin ve esnafın asgari ücrete kadar olan gelirlerine gelir vergisi muafiyeti tanıyacak şekilde, gelir vergisi dilimlerini yeniden düzenleyeceğiz. CHP iktidarı ile tüm vatandaşlarımız rahat bir nefes alacak. 24 Haziran’da hep birlikte kazanacağız.” 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER