24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNDE İL EĞİTİM TARİH MÜZESİ AÇILDI

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNDE İL EĞİTİM TARİH MÜZESİ AÇILDI

İl Eğitim Tarihi Müzeleri’nin kuruluşuna yönelik çalışmalar tamamlanarak; 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde açıldı.

İl Eğitim Tarihi Müzeleri’nin kuruluşuna yönelik çalışmalar tamamlanarak; 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Denizli Valisi Hasan Karahan’ın da katılımıyla açıldı.

Açılışa; Denizli Valisi Sayın Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, diğer protokol üyeleri ve davetliler katıldı. Tarihi Denizli Lisesi’nde oluşturulan Denizli İl Eğitim Tarihi Müzesi’nin açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Tüm öğretmenlerimizi saygı ve sevgi ile selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.

Başöğretmen Atatürk’ün 4 Şubat 1931 tarihinde Denizli Lisesi’nde ziyaret etmiş olduğu sınıfı ve 2 tane daha sınıfı Eğitim Müzesi olarak tasarladık.

Bu müze; geleceğimiz olan sevgili yavrularımıza geçmişlerini öğretebilmek ve daha iyi anlamalarını sağlayabilmek amacıyla hazırlandı.

3 aylık bir emeğin sonucunda ortaya çıkan bir müzedir. Materyallerin oluşturulmasında birçok öğretmenimizin büyük emekleri oldu. Çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Protokol tarafından kurdelesi kesilen müze, Denizli Valisi Hasan Karahan, protokol üyeleri ve misafirler tarafından gezildi. Oluşturulan bu müze ile toplumda farkındalık oluşturulması ve müzelerin okulların yaşayan bir birimi ve etkin bir öğrenme ortamı hâline getirilmesi amaçlanmakta. 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221