24 yıl sonra bir araya geldiler

Ankara Gazi Üniversitesi’nden 1998 yılında mezun olduktan sonra bir daha hiç görüşmeyen biri Kazakistanlı diğeri Denizlili iki arkadaş, yaklaşık çeyrek asır aradan sonra ilk kez Aydın’ın Karacasu İlçesi’nde buluştu. Aileleriyle tanışıp hasret gideren iki arkadaş, yıllar sonra anılarını tazeledi.

24 yıl sonra bir araya geldiler

Ankara Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden 1998 yılında mezun olan biri Kazakistanlı iki eski dost, uzun yıllar sonra ilk kez Karacasu’da buluştu. Elektrik mühendisi olan 42 yaşındaki evli ve 4 çocuk babası Kazakistanlı Nurlan Dosan ile Aydın Çıraklık Eğitim Merkezinde öğretmenlik yapan evli ve iki çocuk babası Denizlili Yunus Erdoğan, aradan geçen 24 yıl sonra buluşup tekrar bir araya gelmenin sevinç ve mutluluğunu yaşadı. Üniversitede öğrencilik yıllarında çok iyi arkadaş olup mezun olduktan sonra bir daha hiç görüşmeyen eski iki arkadaş, tatil planı yapmadan kısa süre önce sosyal medya hesaplarından birbirini buldu. Sosyal medyadan da arkadaş olup yazışmaya başlayan iki arkadaştan Kazakistanlı Dosan, ailesiyle birlikte Türkiye’ye tatil planı yaptı. Antalya üzerinden Pamukkale oradan da İstanbul’a gitmeyi planlayan Dosan, Pamukkale’den arkadaşı Yunus Erdoğan’ı arayarak, Denizli’de olduğunu ayrılmadan önce kendisini görmek istediğini söyledi. Aydın’da yaşayan Yunus ise arkadaşlarıyla birlikte Karacasu’dabir araya geldi.

Anılarını tazelediler

Aileleriyle birlikte Karacasu’da buluşan iki arkadaş, ilk olarak 5 asırlık tarihi ‘Çarşı Camisi’ olarak bilinen Hacı İsmail Ağa Camisi’nde öğle namazını kılıp ardından meşhur Karacasu pidesi yediler. Daha sonra Afrodisias’ı gezen arkadaşlar, yıllar sonra birlikte güzel bir gün geçirmenin keyfiyle hasret giderip anılarını tazeledi. Neredeyse 25 yıl sonra arkadaşını görüp hasret gidermenin sevinç ve mutluluğunu yaşayan Yunus Erdoğan, duygularını şu şekilde dile getirdi: “Üniversite yıllarında çok iyi arkadaştık ama mezun olduktan sonra bir daha hiç görüşmedik. Sonra Nurlan beni sosyal medyadan bulup yazmaya başladı. Kısmette 24 yıl sonra bugün Karacasu’da buluşmak görüşmek de varmış. O zamandan beri hiç görüşmemiştik. O zaman tek kişiydik. Şimdi çocuklarla beraber koca bir aile olduk. Büyük bir aile olarak bugün eşlerimiz ve çocuklarımızla tanıştırıp kaynaştırdık. Onlar da çok mutlu oldu. Yıllar sonra arkadaşımı görmek beni oldukça heyecanlandırdı” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2022, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER