240 çadır ve 40 asker deprem bölgesinde

Denizli’nin Bozkurt İlçesi’nde yaşanan 5,7 şiddetindeki depremin ardından Denizli Valiliği’nden yapılan açıklamada deprem bölgesine; Afyonkarahisar’dan 3 arama kurtarma ekibi, 18 personel ve Mobil Koordinasyon TIR’I görevlendirildiği bildirildi. Öte yandan deprem bölgesinde Kızılay tarafından 240 çadır ve çadırların kurumunda destek sağlamak amacıyla 40 asker görevlendirildiği bildirilirken; Kızılay tarafından 2 bin kişilik kumanya da hazırlandığı belirtildi.

240 çadır ve 40 asker deprem bölgesinde

Denizli’nin bozkurt İlçesi 5,7 şiddetindeki depremle sarsılmasının ardından Denizli Valiliğinde yazılı açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Yaşanan depremin ardından Valiliğimiz koordinasyonunda Bozkurt Kaymakamlığı, İl Jandarma Komutanlığı, AFAD İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Kızılay Başkanlığı, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü başta olmak üzere ilgili tüm kurumlar deprem bölgesine intikal etmiş ve çalışmalara derhal başlanmıştır. Meydana gelen depremin ardından deprem bölgesine Afyonkarahisar ilinden Koordinasyon TIR’ı derhal yola çıkmış, UMKE’den de 2 tim olay yerine ulaşmıştır. Afyonkarahisar İlinden yine 3 arama kurtarma ekibi, 18 personel ve Mobil Koordinasyon TIR’ı Bozkurt İlçesi’ne görevlendirilmiştir. Deprem bölgesinde Kızılay tarafından 240 çadır ve çadırların kurumunda destek sağlamak amacıyla 40 asker görevlendirilmiştir. Bölgede Kızılay tarafından 2bin kişilik kumanya da hazırlanmıştır. Tedbir amaçlı kesilen elektrik enerjisi de yeniden verilmeye başlanmıştır. Valiliğimiz koordinasyonunda, ilgili tüm kurumlarımız eşgüdüm içerisinde çalışmakta ve ortaya çıkan ihtiyaçlar anında giderilmektedir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER