2.5 milyon kişi, termaliyigelir.com’da buluştu

Turizm alanında Türkiye'nin sayılı projeleri arasında yer alan ‘Termal İyi Gelir’ projesi rekora doymuyor. Termal İyi Gelir projesi ile Denizli'ye gelen turist sayısındaki artış oranı Türkiye ortalamasının 2 katına çıkarken, www.termaliyigelir.com sitesini bugüne kadar 2,5 milyon kişi ziyaret etti.

2.5 milyon kişi, termaliyigelir.com’da buluştu

Denizli'yi ve özellikle de Pamukkale'yi etkin ve etkili bir şekilde tanıtmak amacı ile 2016 yılında Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) ve Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle hayata geçirilen ‘Termal İyi Gelir’ projesi, Denizli turizminde rekorlara imza atmaya devam ediyor. Termal İyi Gelir projesi ile beraber kente gelen turist sayısındaki artış oranı Türkiye ortalamasının 2 katına çıkarken, 2019 yılının ilk yarısında Pamukkale’ye gelen 1 milyon ziyaretçi sayısı ile tüm zamanların rekoru kırıldı. Geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23’lük artışın yaşandığı Pamukkale’yi yılsonuna dek 3 milyona yakın turistin ziyaret etmesi bekleniyor.

“PROJE İLE TÜM TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDUK”

Termal İyi Gelir projesinin amacına uygun bir şekilde devam ettiğini söyleyen DENTUROD Başkanı Gazi Murat Şen, “Bu kampanya; Denizli’nin bilinirliğini artırmak, iç piyasadan daha fazla pay almasını sağlamak, başta Pamukkale olmak üzere Denizli’nin dört bir yanındaki tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerin dünyanın dört bir yanında tanıtılmasını sağlamak amacı ile hayata geçirildi. Bölgemiz son dönemde balon turları ve yamaç paraşütüyle daha da ilgi çekici bir hale geldi. Bu ivmeyi daha iyi noktalara getirmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. Başta Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ve tüm emek verenlere teşekkür eden Başkan Şen, “Tüm kurumlarımızla el ele gönül gönüle vererek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu proje ile tüm Türkiye’ye örnek olduk” diye konuştu.

ARTIŞ 2019'DA DA DEVAM EDİYOR

Termal İyi Gelir projesi ile Denizli'ye gelen turist sayısındaki artış oranı turizmcilerin yüzünü güldürürken, yılın ilk 6 ayında açıklanan rakamlar projenin başarısını da gözler önüne serdi. Termal İyi Gelir'in hayata geçtiği 2016 yılında Pamukkale'ye gelen turist sayısı 889 bin 931 iken bu rakam 2017'de 1 milyon 524 bin, 2018 yılında ise 2 milyon 170 bin kişi oldu. 2018 yılının ilk 6 ayında Denizli’yi 780 bin turist ziyaret ederken, 2019 yılının ilk yarısında 1 milyon turistin ziyaret etmesiyle tüm zamanların rekoru kırıldı.

TERMAL İYİ GELİR’İ 2.5 MİLYON KİŞİ ZİYARET ETTİ

3 yıldan bu yana MÇS Fikir Sanat tarafından başarıyla yürütülen reklam kampanyası, bu sene yurt içi ve yurtdışındaki açık hava, sosyal medya, yazılı ve görsel basın ile fuarlarda etkin bir şekilde devam edecek. MÇS Fikir Sanat Ajans Başkanı Mehmet Çağrı Sebzeci, bu kampanyanın ulusal ölçekten uluslararası hale geldiğini belirterek, her yıl ünlü bir yüzle sürdürdükleri projeye bu yıl da aynı şekilde devam edeceklerini söyledi. Mehmet Çağrı Sebzeci, “Termal İyi Gelir ile Pamukkale’ye, Denizlimize ve ülkemize artı değer kazandırmaya devam edeceğiz. Doğal ve tarihi güzelliklerimizi tüm dünyaya duyurarak, misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamaya devam edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER