25 yıllık dosttan büyük vefa

Türkiye Futbol Federasyonu Eski Başkanı Haluk Ulusoy’da, vefat eden Ali İpek’e olan son görevini yapmak için Denizli’ye geldi. 25 yıllık dostunu kaybettiği için çok üzgün olduğunu ifade eden Ulusoy, Denizlispor’un kullandığı Haluk Ulusoy Tesisleri’nin isminin Ali İpek Tesisleri olarak değiştirilmesini istedi.

25 yıllık dosttan büyük vefa

Yaklaşık 1 yıldır yakalandığı amansız hastalık kanserle mücadele eden Ali İpek'in ölümü spor camiasını yasa boğdu. 64 yaşındaki İpek’in ölüm haberinin ardından soluğu Denizli’de alan Eski Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, “25 yıldır gece gündüz beraber yaşadığım çok sevdiğim bir kardeşimi kaybettim…” dedi.

“HALUK ULUSOY İSMİ YERİNE ALİ İPEK GELSİN…”

“Denizlispor’un, ailesinin ve bizlerin başı sağ olsun” diyen Ulusoy, “ Türkiye Futbol Federasyonu’nda beraber çalıştığım, Denizlispor’a ve Türk futboluna uzun yıllar hizmet etmiş olan mükemmel bir insanı kaybettik. Denizlispor’un, ailesinin ve bizlerin başı sağ olsun. Ben bir kardeşimi kaybettim. Erken oldu, yakışmadı. Takdir-i ilahi. Daha önce belirtmiştim ama sizlere söyleyeyim. Denizlispor’un tesislerini beraber yaptık. Önderliğini de Ali yaptı. Tesisler her şeyiyle ikimizin bir eseridir.  Ancak Ali olmasa o eser olmazdı. Son görevlerinden birini yapmak istiyorum. Denizlispor Başkanına da söyledim. Haluk Ulusoy isminin oradan kaldırılıp Ali İpek isminin orada olmasını istiyorum. Ali İpek’in ismi orada yaşamalı.  Denizli’de bu isim yıllar boyu yaşamalı. İnşallah söylediğim kabul görür. Tesislerin ismi Haluk Ulusoy yerine Ali İpek olursa ruhum rahatlamış olacak” diye konuştu.

“BULUNMAZ BİR İNSANDI”

Ali İpek’le ölümünden 15 gün önce görüştüklerini dile getiren Ulusoy, “İstanbul’da devamlı beraberdik. Her hafta, 2-3 günde bir görüşüyorduk. En son 15 gün önce görüştük. 12-13 gün öncede telefon açtı. Aman kendine dikkat et, dik dur, eğilme sakın, sen hiç bir zaman eğilmedin dedi. Sen bizim önderimizsin dedi. Ali benim can yoldaşımdı. Bulunmaz bir insandı” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER