“28 Şubat'ı Unutmadık, Unutturmayacağız”

AK Parti İl İnsan Hakları Başkanlığı tarafından, Türk siyasi tarihine kara leke olarak geçen post modern darbenin 22'nci yıldönümü dolayısıyla 15 Temmuz Şehitler Delikliçınar Meydanı'nda basın açıklaması düzenlendi. Türkiye'de eş zamanlı gerçekleştirilen açıklamada, '28 Şubat'ı unutmadık, unutturmayacağız' vurgusu yapıldı.

“28 Şubat'ı Unutmadık, Unutturmayacağız”

28 Şubat 1997'de Türk siyasi tarihine kara leke olarak geçen post modern darbenin 22'nci yıldönümü kapsamında AK Parti İnsan Hakları İl Başkanlıkları’nca 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması düzenlendi.

Denizli'de 15 Temmuz Şehitler Delikliçınar Meydanı'nda gerçekleştirilen açıklamaya; AK Parti İl Başkan Yardımcısı Fatih Durmaz, AK Parti Denizli İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan Dalbudak, AK Parti İnsan Hakları İl Başkanı Bayram Ali Çoban, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ali Değirmenci, il gençlik kolları üyeleri ve partililer katıldı.

Açıklamayı yapan AK Parti İl Başkan Yardımcısı Fatih Durmaz; “Türkiye Cumhuriyeti, 28 Şubat 1997 tarihinde 'Demokrasiye Balans Ayarı' bahanesiyle karanlık bir sürecin içine itilmiştir. 'Post Modern Darbe'nin yıldönümünde demokrasiye yönelik tüm müdahalelerin insanlık suçu olduğunu haykırmak için toplandık. 28 Şubat'ta ikna olmadık. O dönem yaşananları unutmadık, unutturmayacağız. 28 Şubat'taki mağduriyetlerin, çektirilen acıların, yaşatılan ayrılıkların acısı yüreklerde sonsuza dek kalacak. Demokrasinin kazanımlarını hepimiz sonuna kadar koruyacağız. Kinle ya da nefretle değil adaletle hareket edeceğiz. Devletimizi, bayrağımızı, istiklalimizi ve demokrasimizi koruyacağız. 28 Şubat müdahalesinden 22 yıl sonra güçlü demokrasisi ve artan özgüveniyle ilham kaynağı olan bir Türkiye var artık. Güçlü Türkiye'nin güçlü yarınlarına milletimizle birlikte yürüyoruz" dedi.

Açıklamada yer alan gençler; ellerinde, '28 Şubat insan haklarının kara günüdür' ve '28 Şubat demokrasiye vurulan kara lekedir' yazılı dövizler taşıdı. Açıklamanın ardından meydanda oluşturulan ve 28 Şubat ile ilgili pankartların yer aldığı sergi gezildi.

PINAR ÇANKAYA- MEHMET ÜNLER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211