285 bin TL’lik ödül dağıtılacak!

Denizli Valiliği, Pamukkale Üniversitesi, Denizli Ticaret Odası, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Denizli Merkez Müdürlüğü ve Pamukkale Teknokent iş birliği ile hayata geçirilen ‘Girişimcilik İş Planı Ödülü Yarışması’, Pamukkale Üniversitesi Hüseyin Yılmaz Kongre Kültür Merkezi’nde düzenlenen tanıtım toplantısı ile start aldı.

285 bin TL’lik ödül dağıtılacak!

Denizli Valiliği, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ), Denizli Ticaret Odası (DTO), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Denizli Merkez Müdürlüğü ve Pamukkale Teknokent iş birliği ile hayata geçirilen ‘Girişimcilik İş Planı Ödülü Yarışması’ için PAÜ Hüseyin Yılmaz Kongre Kültür Merkezi’nde tanıtım toplantısı düzenlendi. Törene; Denizli Valisi Ali Fuar Atik, PAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Necip Atar, DTO Başkan Yardımcısı Melek Sözkesen, KOSGEB Denizli Müdürü Dr. Aziz Acar, KOSGEB Başkan Yardımcısı Salih Tuna Şahin, kurum müdürleri ve davetliler katıldı.

“HERKESİ DAVET EDİYORUM"

Tanıtım toplantısında konuşan Vali i Ali Fuat Atik; “Öncelikle Pamukkale Üniversitesi’nde böyle bir toplantı yapmak bizim için çok anlamlı. Çünkü üniversiteler yaşadığı şehre, olduğu şehre katkı veren kurumlar olmalı. Biz de bugün burada bunun bir örneğini daha hep birlikte yaşıyoruz. Biz genç girişimcilerin önünü açmak, Denizli insanının genetiğinde bulunan ticaret yapma, bir araya gelme alışkanlığını, o genetiğinde olan ticaret yapma arzusuna bir katkı sağlamak istedik. Dedik ki; ‘Bu şehri yönetenler olarak hep birlikte elimizi taşın altına koyalım.’ Zincirin halkaları gibi eklenmeler oldu. Ticaret Odası; ‘Ben de varım, bu iş bizsiz olmaz’ dedi ve bize çok ciddi anlamda katkı sağladı. Ben yarışmaya katılacak olan herkese başarılar diliyorum, buradan herkesi yarışmaya davet ediyorum. İnşallah güzel çıktılar alacağız, güzel şeyler göreceğiz. Sürdürülebilir olduğu heyetimiz tarafından onaylandığı zaman bu destekler, mutlaka katlanacaktır. Tüm gençlerimizi umutla, istekle bu yarışmada görmek istediğimizi belirtmek istiyorum. Gençlerimizi yaratıcı fikirleriyle bu kent ekonomisine katkı sağlamaya davet ediyorum. Her şey böyle başlar, biz bir fitili ateşliyoruz” dedi.

“GENÇLERİMİZE YEPYENİ UFUKLAR AÇMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK"

Konuşmasında gençlere seslenen Vali Atik, şunları kaydetti:  “Çevrenizde gördüğünüz koca koca işletmeler bir düşünceyle ortaya çıktı. Geçmişlerine baktığınız zaman kimse hazıra konmadı, herkes bir şeyler yaptı, bir şeyler üretti. Ben bugün size Vali olarak hitap ediyorsam; gökten zembille inmedik, bu işlerin bir arka planı var. Mutlaka çaba sarf edeceğiz, çalışacağız, önümüze konulan fırsatları değerlendireceğiz. İşte bu da bugün burada tüm kurumların bir arada bulunması ve bu projenin oluşması, sizlerin yaratıcılığını hayata geçirmenin bir fırsat. Ben size inanıyorum, güveniyorum, hala kendimi genç hisseden birisiyim. Sizin bu işi başaracağınıza da can-ı gönülden inanıyorum. Yeni yeni büyük işletmelerin tohumlarının burada atılacağına can-ı gönülden inanıyorum. Katkı sağlayan tüm paydaşlara bizimle birlikte bu yolu yürüyen herkese can-ı gönülden teşekkürlerimi ifade ediyorum. Paydaşlarımızla hep birlikte el ele, gönül gönüle verdik, gençlerimize yepyeni ufuklar açmak için çok iyi niyetle yola çıktık. Katılım sağlayan katkı sağlayan herkese buradan milletim adına, devletim adına teşekkürlerimi sınmak istiyorum.”

“BİZ İNANIYORUZ ÇOK GÜZEL FİKİRLER ORTAYA ÇIKACAK"

Çok heyecanlı olduğunu ifade eden DTO Başkan Yardımcısı Melek Sözkesen; “Biz 1-1,5 aydan beri bu proje üzerinde hemen hemen her gün konuşuyoruz. Her gün yeni bir fikir çıkıyor. Kurum müdürlerimiz, KOSGEB İl Müdürü, Ticaret İl Müdürü ve Teknokent A.Ş.’nin Müdür Yardımcısı ve biz DTO ile güzel bir projeye imza atmak için çalışıyoruz. Sonunda tam noktalı virgüle geldiğimizde Sayın Valimize gittik ve dedik ki; ‘Bu etkinlik Denizli Valiliği’nin himayesinde olmalı.’ ‘Denizlili gençler, üniversite gençleri, inovatif fikri olan gençler ve kadın girişimciler bu ödüle valiliğimizin himayesinde daha kolay ulaşabilmeli’ dedik. Arkasından KOSGEB bize şöyle bir fikir söyledi. Prosedürleri bu şekildeymiş 9 kişiye vereceğiz bu ödülü, Ticaret Odası olarak dedik ki; ‘9 kişi yetmez, 3 kişi de biz mansiyon ödülü vermek istiyoruz. Toplamda 12 kişiye bu ödülü verelim.’ Bu 12 kişinin şuan aramızda olduğunu düşünüyorum. Sizlere bu ödülü vermek istiyoruz. Biz inanıyoruz ki bu girişimcilik ödülleriyle ve her sene tekrarlanacak bu yarışmayla çok güzel fikirler çok güzel projeler ortaya çıkacak. Dünya zor bir dönemden geçiyor. Bu zor dönemden geçerken hepimiz bu dünyanın içindeyiz ve bu geminin içindeyiz. Karamsarlığa yer yok umut her daim başucumuzda. Umut olduğu sürece her şekilde biz bu dönemi de atlatırız diye düşünüyorum” şeklinde ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER