“29 EKİM 1923 TÜRK MİLLETİ'NİN KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKMA TARİHİDİR”

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95'nci yıl dönümünü dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Denizli Barosu Başkanı Avukat Müjdat İlhan, “29 Ekim 1923 Türk Milleti'nin karanlıktan aydınlığa çıkma tarihidir. O gün milli egemenlik ve bağımsızlığımız, çağdaş bir hukuk devleti olmamız hayalden gerçeğe dönüşmüştür” dedi.

“29 EKİM 1923 TÜRK MİLLETİ'NİN KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKMA TARİHİDİR”

Denizli Barosu Başkanı Avukat Müjdat İlhan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95'nci yıl dönümünü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Başkan İlhan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Türkiye Cumhuriyeti'nin ulusal onuru 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 95'nci yıl dönümünü coşkuyla kutluyoruz. Onurlu bir yaşamı seçen Türk milletimiz Cumhuriyetin kazanımlarını sonsuza kadar yaşatacak, yüceltecek ve yüzyıllar boyu bu gururla kutlamaya devam edecektir. 29 Ekim 1923 Türk Milleti'nin karanlıktan aydınlığa çıkma tarihidir. O gün milli egemenlik ve bağımsızlığımız,  çağdaş bir hukuk devleti olmamız hayalden gerçeğe dönüşmüştür.

Türk Ulusunun birlik ve beraberliğinin temeli Kurtuluş Savaşımıza, Türkiye Cumhuriyeti’nin laik ve demokratik yapısı cumhuriyetimize dayanmaktadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün padişahlığı ve halifeliği kaldırarak yerine ulus egemenliğine dayanan cumhuriyeti ilan etmesi ülkemiz demokratik sisteminin başlangıcı olmuştur. Sonrasında Ulu Önder Atatürk'ün ilke ve inkılapları ışığında ilerleyen ülkemiz, çağdaşlaşma, ekonomik, sosyal ve hukuksal açılardan önemli gelişmeler kaydetmiştir. Bilimde, sanayide, eğitimde ve diğer alanlarda elde edilen başarılarla cumhuriyetimizi taçlandırmayı da aynı kararlılıkla sürdürecektir. Çağdaş uygarlık hedefimize yönelik bir devlet ve toplum yapısının temelini oluşturan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere; tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygı ile anıyor; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı canı gönülden kutluyoruz.”

HABER MERKEZİ​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER