3 İLÇEYE 333 KOYUN DAĞITIMI YAPILDI

3 İLÇEYE 333 KOYUN DAĞITIMI YAPILDI

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca uygulanan ‘Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi’ projesi kapsamında; Tavas, Kale ve Pamukkale ilçelerine olmak üzere 9 genç çiftçiye kişi başına 35’er koyun ve 2’şer adet koç olmak üzere toplam 333 koyun dağıtımı yapıldı.

Bakanlar Kurulu kararıyla, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca uygulanan ‘Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi’ Denizli’de daha önceden 15 ilçede toplam bin 295 adet koyun dağıtımı gerçekleşmişti. Son olarak Tavas, Kale ve Pamukkale İlçeleri’ndeki 9 genç çiftçiye kişi başına 35’er koyun ve 2’şer adet koç olmak üzere toplam; 333 koyun dağıtımı gerçekleştirildi. Proje kapsamında Denizli’de toplam; 44 genç çiftçiye bin 628 adet koyun dağıtımı yapılarak; proje sonlandırıldı. Denizli Hayvan Pazarı’nda gerçekleştirilen dağıtım töreninde konuşan İl Müdür Vekili Yılmaz Erkaya, Projenin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca Tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçi girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve genç kırsal nüfusunun istihdamına katkı sağlanması amacıyla hayata geçirildiğini kaydetti.  

“ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE 702 BÜYÜKBAŞ DAĞITIMI YAPILACAK”
Proje kapsamında uygulanacak diğer destekler hakkında bilgi veren İl Müdür Vekili Erkaya, “Denizli’de ‘Genç Çiftçi Projesi’ kapsamında toplam 210 adet proje için 6 milyon 300 bin TL destek verilecek. Bitkisel üretimle alakalı 47 proje gerçekleştirdik. Hayvancılık ile ilgili projelerde ise hak sahibi olan 44 adet genç çiftçiye bin 628 adet koyun ile 2 adet genç çiftçimize 74 adet keçi dağıtımı tamamlandı. Büyükbaş hayvancılık projesinde ise hak sahibi olan 117 adet genç çiftçimize 702 adet büyükbaş sığır dağıtımını önümüzdeki günlerde Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün dağıtım planı çerçevesinde teslimatları yapılacak” dedi. Konuşmanın ardından kura ile hak sahiplerine koyunları teslim edildi. 

 

DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER