3 yaşındaki Raziye Nur Yıldız’ın yürümesi 5 bin liralık ameliyata bağlı!

Denizli’de kas, iskelet sistemindeki hastalıktan dolayı yürüyemeyen 3 yaşındaki Raziye Nur Yıldız’ın adım atması, masrafları 5 bin TL tutan bir ameliyata bağlı. Sosyal güvencesi olmayan aile çocuklarının yürümesi için kendilerine uzanacak bir yardım elini bekliyor.

3 yaşındaki Raziye Nur Yıldız’ın yürümesi 5 bin liralık ameliyata bağlı!

Denizli’nin Çivril İlçesi’nde yaşayan ve Spina Bifida (doğumdan önce omurilikte gelişen bozukluk) hastası 3 yaşındaki Raziye Nur Yıldız, 3 yıllık hayatına 8 ameliyat sığdırdı.

Yıldız ailesinin 5’inci çocuğu olarak dünyaya gelen Razi Nur, hastalıktan kurulmak için hayırseverlerden yardım bekliyor.

Kızının yeterli tedavi ile yürüyebileceğine ve hayatını devam ettirebileceğine inandığını belirten anne Sevim Yıldız, bunun ekonomik durumlarına bağlı olduğunu aktardı.

Eşinin 6 aydır işsiz olduğunu belirten Sevim Yıldız, ekonomik zorlukların kızının hastalığının tedavisini olumsuz etkilediğini ifade etti.

Yıldız, "Haftada iki kere kızımın eğitimi için Denizli’ye gitmek zorundayız. Ben çalışamıyorum. İlaç ve tedavi masraflarını karşılamak için sosyal güvencemiz yok. Kızımın raporunun süresi dolduğu için engelli maaşı alamıyoruz. Rapor çıkarmaya ve kontrole gitmek için İzmir’e gitmemiz gerekiyor onun için de en bin Lira lazım. Eşim gündelik işlerde çalışıyor ama o da ancak ev ve Denizli’ye gitme masraflarına yetiyor. Kızımın tedavisi için yardıma ihtiyacımız var" diye konuştu.

Öte yandan, sosyal güvencesi olmayan ailenin en küçük çocukları olan minik Raziye’nin yürüyebilmesinin yaklaşık 5 bin TL tutan ameliyat masraflarına bağlı olduğu öğrenildi.

(İHA)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bahtiyar Okumuş
Bahtiyar Okumuş - 2 yıl Önce

Nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında bilgi vermenizi rica ediyorum. Banka Hesap ?

Pınar sinor
Pınar sinor - 2 yıl Önce

Yardımcı olmak istiyorum nasıl ulaşabilirim aileye

Ramazan akdağ
Ramazan akdağ - 2 yıl Önce

500 000 ben vereceğim bana adres bilgileri baya telefonu nosu gunderirmisinniz

İpek y.
İpek y. - 2 yıl Önce

Yardımcı olmak istiyorum.. Bilgi verebilir misiniz?

Fatih ünal
Fatih ünal - 2 yıl Önce

Banka hesabi verin

Sena sevim
Sena sevim - 2 yıl Önce

Nasıl yardımcı olabiliriz.Ben yardimci olmak istiyorum

Murat
Murat - 2 yıl Önce

Bi Telefon numaralari varsa irtibata gecelim .

İpek  ipek
İpek ipek - 2 yıl Önce

Ben de yardım etmek isterim nasıl iletişim krabiliriz

SIRADAKİ HABER