30 Ağustos coşkusu Athena ile yaşandı

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında Merkezefendi Belediyesi tarafından düzenlenen Athena konseri, izleyenleri coşturdu. Binlerce kişinin katıldığı konserde vatandaşlar doyasıya eğlendi.

30 Ağustos coşkusu Athena ile yaşandı

Merkezefendi Belediyesi’nin organize ettiği 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri, yoğun ilgi gördü.  Athena konseri öncesi düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı Fener Alayı’na binlerce vatandaş eşlik etti. Konser ve fener alayına; Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, İyi Parti İl Başkanı Raziye Akışık, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, CHP Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Atıcı Bakcan, Necdet Yılmaz ve Fatih Coşkun, meclis üyeleri, muhtarlar ve binlerce vatandaş katıldı.

“ATAMIZIN İZİNDEN HİÇBİR ZAMAN AYRILMAYACAĞIZ”

Fener alayı etkinliğinin ardından konser öncesi tüm Denizlililerin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlayan Başkan Doğan alanı dolduran on binlerce vatandaşa seslendi. Başkan Doğan; “Atamızın izinden hiçbir zaman ayrılmayacağız. 30 Ağustosları her yıl büyük bir coşku ile kutlamaya devam edeceğiz. Buraya gelerek bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Bugün bağımsızlık mücadelesini veren, arayan ve inananların günüdür. Nice bayramlarda buluşmak dileği en büyük arzumuzdur" ifadelerini kullandı.

“BİZ KANLA CANLA KURULAN BU CUMHURİYET’İN EVLATLARIYIZ”

CHP İl Başkanı Nuri Çavuşoğlu; “Bu güzel zafer için başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm önderlerimize teşekkür ediyorum. Bu zafer çok anlamlıdır. Tarihte olduğu gibi özellikle kadınlarımız ve gençlerimiz bu ülkeyi korumak için mücadeleyi bırakmamalılar. Biz böyle bayramlarda hasta olmayız, nesle olmayız çünkü biz kanla canla kurulan bu cumhuriyetin evlatlarıyız” ifadelerini kullandı.

ATHENA GRUBU COŞTURDU

Athena Grubu’nun sahneye çıkmasıyla birlikte büyük coşku yaşandı. Konsere gelen binlerce vatandaş ünlü rock grubunun seslendirdiği birbirinden güzel şarkılar ile bayram coşkusunu doyasıya yaşadı. Başkan Doğan, Athena grubuna teşekkür ederek çiçek verdi. Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket takımı da sahneye çıkarak Athena grubuna TEMA Vakfı'nın fidan bağış sertifikasını takdim etti. Athena grubu Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket Takımı’nın bu jestine karşılık ‘12 Dev Adam’ şarkısını seslendirdi. (İHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER