30 Ağustos, diriliş destanıdır

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında; 30 Ağustos’un Türk Milleti’nin bağımsız yaşama iradesinin tüm dünyaya ilan edildiği bir dönüm noktası olduğunu belirtti. Şahin Tin; “30 Ağustos diriliş destanıdır, Türk milletinin yeniden şahlanışıdır. Asil milletimize kutlu olsun” dedi.

30 Ağustos, diriliş destanıdır

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Milletvekili Şahin Tin, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın Türk milleti için gurur günü ve dünya mazlumlarının umut kaynağı olduğunu belirtti. Milletvekili Şahin Tin; “Büyük Zafer’in 99. yıl dönümünü idrak ediyoruz. Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı gönülden tebrik ediyorum. Bu anlamlı gün vesilesiyle Büyük Taarruz’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, tüm kahramanlarımızı, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyorum” dedi. Türk milletinin esaret zincirini kırmak için kahramanca mücadeleler verdiğini belirten Milletvekili Şahin Tin, şunları söyledi: “Yokluk, yoksulluk ve imkânsızlıklara rağmen büyük bir zafere imza atan asil milletimiz Başkomutanının liderliğinde ortaya koyduğu mücadelenin eseri olarak şanlı tarihimize adını altın harflerle yazmıştır. Türk milleti tarih boyunca esarete asla boyun eğmedi, kendisine yönelen saldırıları ve tüm kuşatmaları cesareti ve üstün vatan aşkıyla kırmayı başardı. Gelişmiş, güçlü, güvenli ve müreffeh bir Türkiye’yi inşa etmek için kararlıyız. Ülkemizin çıkarlarına yönelen tehdit ve saldırıları bertaraf ederek hep daha ileriye, daha güzele ve daha mükemmele doğru ilerlemeye devam edeceğiz. Türkiye’nin bu güçlü yürüyüşünü durdurmaya, sekteye uğratmaya kimsenin gücü yetmeyecek.”

“MİLLETİMİZİN VATAN AŞKI TUZAKLARI BOZDU"

Türkiye’nin maruz kaldığı saldırılar karşısında Türk milletinin mücadele azmini daha da perçinlediğini belirten Milletvekili Şahin Tin; “Asil milletimiz, istiklal ve istikbalimiz için her türlü mücadeleyi vermekten asla geri durmadı, taviz vermedi. Aksine ‘biz mücadeleden kaçmayız’ diyerek canı pahasına değerlerini ve vatan topraklarını savundu. Milletimizin vatan aşkı tüm tuzakları bozmayı başardı. Milli Şairimizin dediği gibi garbın afakını çelik zırhlı duvarlar sarsa bile kahraman milletimiz iman dolu göğsüyle hepsini yerle yeksan etti. Şehit kanlarıyla sulanmış bu mübarek topraklarda bize düşen görev, daha çok çalışmak, Türkiye’yi daha güçlü kılmak, büyütmek ve gelecek nesillere müreffeh Türkiye emanet etmektir. Birbirimize sıkı sıkıya sahip çıkarak Türkiye’nin aşamayacağı engel yok” diye konuştu. Türk milletinin tarih boyunca kazandığı zaferlerin her birinin ayrı bir önem ve değere sahip olduğunu vurgulayan Milletvekili Şahin Tin; “Türkiye’nin kazandığı her zafer, bir sonraki zaferin habercisidir. Çanakkale’yi geçilmez kılan, Kurtuluş Savaşımızı zafere taşıyan ve 15 Temmuz’da iradesine sahip çıkarak darbe zihniyetine geçit vermeyen aziz milletimiz, her türlü zorluğu aşacak irade ve kararlılığa her daim sahiptir. Yaşanılan tüm badirelere rağmen her alanda başarılı işlere imza atan ülkemiz, yeni hedeflere doğru sağlam ve emin adımlarla ilerleyişini sürdürmektedir. Bu kutlu günümüz vesilesiyle bir kez daha Cumhuriyetimizin kurucusu, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve mücadelenin kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle minnetle yâd ediyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER