“30 Ağustos, mücadelenin taçlandığı gündür”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında; “30 Ağustos; bağımsızlığımızı, geleceğimizi ve özgürlüğümüzü elimizden almaya çalışanlara karşı bir milletin topraklarına tek yürek olarak sahip çıktığı ve mücadelenin taçlandığı gündür” dedi.

“30 Ağustos, mücadelenin taçlandığı gündür”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümü dolayısıyla mesajı yayımladı.

Başkan Doğan, yayımladığı mesajında; Türk milletinin 30 Ağustos Zaferi’yle tüm dünyaya onurlu ve bağımsız yaşama kararlılığını gösterdiğini belirtti. Başkan Doğan, “30 Ağustos, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu yolunda verilen bağımsızlık mücadelesinin zafere ulaştığı en anlamlı ve önemli günlerden biridir. 99 yıl önce, 26 Ağustos 1922’de, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde büyük zaferimizin ilk adımı atılmıştır. 30 Ağustos, bağımsızlığımızı, geleceğimizi ve özgürlüğümüzü elimizden almaya çalışanlara karşı bir milletin topraklarına tek yürek olarak sahip çıktığı ve mücadelenin taçlandığı gündür. Cumhuriyet’i ve onun değerlerini korumak bizlerin en büyük görevi ve sorumluluğudur. Zor şartlarda kazanılan zaferi, vatanı ve Cumhuriyet’i bizlere emanet eden, canları pahasına bağımsız ve özgür yaşamamız için mücadele veren kahramanlarımıza saygımız sonsuza dek sürecektir. 15-16 yaşında, bir çamur siperin içerisinde birlikte ekmek bölüşenlerin çocukları ve torunlarıyız. Bu bilinçle millet olarak hareket etmeli ve her zaman o ruhla yan yana olmalıyız. Büyük zaferlerle ve fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bizim geçmişimiz, bizim geleceğimizdir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu laik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak hepimizin görevidir. Merkezefendi Belediyesi olarak Atatürk ilke ve inkılapları ışığında hemşehrilerimize ve geleceğimiz olan çocuklarımıza hizmet ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Bu duygu ve düşünceler ile 30 Ağustos Zaferi’nin 99. yılında Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü; kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER