'30 YILLIK KARİYERİMİ MEMLEKETİM DENİZLİ İÇİN BIRAKIP GELDİM'

'30 YILLIK KARİYERİMİ MEMLEKETİM DENİZLİ İÇİN BIRAKIP GELDİM'

Büyükelçilik, konsolosluk, diplomatlık ve son olarak da Dışişleri Bakan Yardımcılığı görevlerinde bulunan AK Parti Denizli Milletvekili Adayı Ahmet Yıldız, “ben çok iyi bir görevi, 30 yıllık emek verdiğim bir kariyeri Denizli’yi temsil için bıraktım geldim. Halkımız teveccüh ederse; milletimize hizmet, devletimize vefamızı göstereceğiz. Bana sahip çıkmalarını istiyorum” dedi.
AK Parti Denizli Milletvekili Adayı Ahmet Yıldız, DRT Denizli’de yayınlanan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış’ programının konuğu oldu. Büyükelçilik, konsolosluk, diplomatlık ve son olarak da Dışişleri Bakan Yardımcılığı görevlerinde bulunan Yıldız, memleketi Denizli’den aday olduğu için mutlu olduğunu ve görevleri gereği memleketinden uzak kalsa da bir yandan hep Denizli için çalıştığını söyledi. Senelerdir dünyanın dört bir köşesinde önemli görevlerde bulunan Yıldız, Türkiye’yi şu ana kadar dünyanın kritik ve önemli birçok ülkesinde büyükelçi, başkonsolos ve müsteşar olarak temsil ettiğini ifade ederek, bu süreçlerde aklından memleketinin hiç çıkmadığını, talep gelmese bile Denizli’ye kazanımlar noktasında yönlendirmeleri olduğunu da söyledi.  

“GİTTİĞİM HER YERDE DENİZLİ İŞ DÜNYASI İLE İRTİBATTA OLDUM”
Görevi gereği her gittiği yerde Denizli iş dünyası ile irtibatta olduğunu belirten Yıldız, Denizli’nin ihracatına katkı sağlanması için teşebbüslerde bulunduğunu söyledi. Siyaseti karıştırmadan Denizli lobisini de dünyada ilerlettiğini kaydeden Yıldız, “diğer illerin odaları ve birlikleri çeşitli temaslar bizden talepte bulunuyordu, yardımcı oluyordu. Ancak Denizli’den bir talep gelmeden biz kendimiz gereğini yaptık” diye konuştu. 

“30 YILIK KARİYERİMİ MEMLEKETİM DENİZLİ İÇİN BIRAKIP GELDİM”
Programda Denizlili hemşehrilerine de seslenen Milletvekili Adayı Yıldız, “ben çok iyi bir görevi, 30 yıllık emek verdiğim bir kariyeri Denizli’yi temsil için bıraktım geldim. Halkımız teveccüh ederse; milletimize hizmet, devletimize vefamızı göstereceğiz. Bana sahip çıkmalarını istiyorum. Ben bir karar verdim ve bu kararı verirken de Denizli’yi düşündüm. Kendimi düşünseydim mevcut konumum ve durumumu sürdürürdüm. Ayrıca, Denizli’nin temsili noktasında Ankara’da elimden geleni, şu ana kadarki bilgi ve birikimimi ortaya koyacağımdan da hemşehrilerimiz endişe etmesin. Her şey Denizlimiz, her şey Türkiyemiz için” diye konuştu. 

“MEMURİYETİME SİYASETİ HİÇ KARIŞTIRMADIM”
Mesleğinde 30 yılını doldurduğunu ifade eden Milletvekili Adayı Yıldız, “siyasi motivasyonu her zaman yüksek olan bir insanım. Memuriyetime siyaseti hiç karıştırmadım ama siyaseti de aklımdan hiç çıkarmadım” diyerek, siyasete ne kadar yakın bir isim olduğunun da altını çizdi.  

“DEVLET BANA HER ZAMAN GÜVENDİ”
Bulunduğu görevlerde kendisine devletin her zaman güvendiğinin altını çizen Yıldız, “bir halk çocuğu olmama rağmen devlet bana her zaman güvendi. Güvendikleri için de bana hep zor işleri verdiler. Ben de her defasında üstesinden geldim” diye konuştu. 

“CUMHURBAŞKANIMIZ TÜRKİYE’NİN ÇIKARLARIN GÖZETMEKTEDİR”
Irak’ın bölünmesi meselesi ve çözüm süreci ile ilgili yaşadığı bir hatırayı da anlatan Yıldız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dış politikaya dair önemli öngörüleri olduğunu ve mühim kararlar aldığını kaydetti. Yıldız, “milletimiz müsterih olsun. Cumhurbaşkanımız, Türkiye’nin menfaatine olmayan hiçbir şeyin altına imza atmamıştır, atmayacaktır. Sayın Erdoğan için varsa yoksa vatanı ve milletidir. Bu böyle bilinmelidir” şeklinde konuştu. 

İRFAN ATASOY 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER