35 öğrenci Denizli’de ağırlandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ‘Anadoluyuz Biz’ Projesi etaplar halinde devam ederken; proje kapsamında Antalya Gençlik Merkezi’nden gelen 35 öğrenci 3 gün boyunca Denizli’de misafir edildi. 

35 öğrenci Denizli’de ağırlandı

Gençlerin sosyal hayata katılımının amaçlandığı projeler spor, kültür ve sanat alanlarında Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinesinde devam ediyor. Etaplar halinde gerçekleşen ‘Anadoluyuz Biz’ Projesi ile daha önce farklı şehirlerden gençleri ağırlayan Denizli, geçtiğimiz hafta Antalya’dan gelen 35 öğrenciyi misafir etti.

Prof. Dr. Cevat Akşit Yurdu’nda misafir edilen gençler ilk olarak Denizli Bakırcılar Çarşısı ve Kaleiçi’ni ziyaret ederek, Denizli esnafıyla tanıştı. Pamukkale ve Hierapolis Antik Kent Gezisi ile Denizli’nin tarihi ve doğal güzelliklerini yerinde görme fırsatı yakalayan gençler Denizli’nin güzide ilçesi Buldan’ı da ziyaret etti. Tripolis Antik Kenti, Buldan Kültür Merkezi ve Tarihi Buldan Evleri’ni ziyaret eden gençler tarihsel bir yolculuğa çıktı. Buldan Vakıf Mesire Alanı’nda yapılan kuş yemlikleri ile gönüllülük faaliyetleri gerçekleştirildi. Denizli’nin kuşbakışı muhteşem görüntüsünün tadını Bağbaşı Yaylası ve Teleferik gezisi ile yaşayan kafile unutulmaz bir deneyim yaşadı. 


 

Başkan Zolan ile Rektör Kutluhan’a ziyaret

Antalya’dan kente gelerek Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nce misafir edilen gençler, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile de bir araya geldi. Başkan Zolan ile Denizli hakkında sohbet eden gençler, daha sonra Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın misafiri oldular. Rektörlük’te ağırlanan gençler Rektör Kutluhan’dan üniversite hakkında bilgi aldı. Hafta boyunca yoğun bir programla Denizli’nin tarihi, doğal ve kültürel yapısı hakkında bilgiler edinen öğrencileri, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde ağırlayan İl Müdürü Ömer İlman, gençlerle yakından ilgilendi. Gençlerle sohbet eden İlman,‘Anadoluyuz Biz’ Projesinin gençlerin bilgi birikimi ve hayal dünyasına çok büyük katkılar yaptığını belirterek proje ile Denizli’ye gelen gençlerin hayal eden, çalışan ve üreten bir gençlik olması gerektiğinin altını çizdi. Yaparak ve yaşayarak öğrenme konusunda, bu gibi projelerin büyük katkısı olduğunu da dile getiren Müdür İlman, projede emeği geçen herkese teşekkür etti. Gençler, Müdür İlman’ın da katıldığı kahvaltı organizasyonu ve sertifika takdimi sonrasında Antalya’ya uğurlandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER