35 YIL SONRA ÖĞRETMENLERİNDEN KARNE ALDILAR

Denizli'de bir ilk okuldan 35 yıl önce mezun olan öğrenciler, Öğretmenler Günü nedeniyle bir araya gelerek öğretmenlerine sürpriz yaptı. Öğretmenleri, eski öğrencilerine ders anlatıp yoklama aldıktan sonra karne dağıttı.

35 YIL SONRA ÖĞRETMENLERİNDEN KARNE ALDILAR

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde bulunan Musa Kazım Manasır İlkokulu’nda 1983 yılında eğitim gören 5/C sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Nezahat Baskın Yügen’i öğretmenler gününde bir sürpriz yaptı. Öğretmenlerinin Öğretmenler Günü’nü unutmayıp bir araya gelen 23 öğrenci, okul idaresi ile iş birliği yaparak öğretmenlerini eski ve yeni öğretmenlerin buluşma etkinliği bahanesiyle okula davet etti.

O yollarda ders gördükleri sıralarda şuan ki öğrencilerle aynı sıralara oturan Denizli, Siirt, Uşak, Nazilli ve Marmaris'ten gelen öğrenciler, sınıfa girip şaşkına dönen öğretmenlerinin elini öptü, hediye verdi. Öğretmen Nezahat Baskın Yügen, sınıfta yoklama yapıp tekrar ders anlattı, sınıf başkanı ise  konuşanların isimlerini tahtaya yazdı. Öğretmenlerinden karne da alan öğrenciler, öğretmenleri için okulun girişine, “Hababam sınıfı değiliz ama biz sizi unutmadık" yazılı pankart astı. Birlikte pasta kesip, eski günleri anımsayan öğrenciler ve öğretmenleri Yügen, okulun şuan ki öğrenci ve öğretmenleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

“MUTLULUĞUMU TARİF EDEMEM”

Öğrencilerin yaptığı sürprizden dolayı çok mutlu olduğunu belirten Yügen, “Mutluluğumu tarif edemem. Kilitlendim gerçekten, çok mutluyum. Asla böyle bir şey beklemiyordum. Emeklerimin karşılığı bu, hepsi gözümün önüne geldi” dedi.

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK

YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET  MANAV
AHMET MANAV - 5 ay Önce

BU BENİM OKULLUM

SIRADAKİ HABER