3'ÜNCÜ DEGİAD- TED KOLEJİ BASKETBOL TURNUVASI BAŞLADI

3'ÜNCÜ DEGİAD- TED KOLEJİ BASKETBOL TURNUVASI BAŞLADI

Terzioğlu sponsorluğunda, Denizli Genç İşadamları Derneği (DEGİAD) ve TED Denizli Koleji’nin ortaklığında gerçekleştirilen 3’üncü Geleneksel Basketbol Turnuvası başladı. Turnuva kapsamında 15 takım 4 ay boyunca şampiyonluk mücadelesi verecek.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ‘dostluk kazansın’ sloganıyla yola çıkan Denizli Genç İşadamları Derneği (DEGİAD) ve TED Denizli Koleji, 3’üncü Geleneksel DEGİAD- TED Koleji Basketbol Turnuvası’na start verdi. Bu yıl Terzioğlu Mühendislik’in ana sponsorluğunu üstlendiği turnuvanın açılışına; DEGİAD Başkanı Melek Sözkesen, DEGİAD Sosyal Faaliyetler Komisyon Başkanı Sinan Soylu, DEGİAD Sosyal Faaliyetler Komisyon Üyesi Çağlar Kolbaşı, TED Denizli Koleji Kurucu Müdürü Fatih Canpolat, TED Denizli Koleji İlkokul Müdüresi Zehra Aslı Karakurt, Ana Sponsor Terzioğlu Mühendislik İnşaat Malzemeleri San. ve Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Üyesi Emre Terzioğlu, yarışmacılar, veliler, öğrenciler ve sporseverler katıldı. DEGİAD üyeleri, TED Denizli Koleji öğretmenleri ve velileri ile sivil toplum kuruluşlarının üyelerinden oluşan 15 takımın katıldığı ve lig usulüyle gerçekleşecek turnuva, 4 ay boyunca devam edecek. Grup müsabakalarının ardından play-off karşılaşmaları oynanacak. Ardından çeyrek finale kalan 8 takım şampiyonluk için kıyasıya yarışacak. Turnuvada karşılaşmaların yanı sıra yetenek yarışmaları da düzenlenecek. 

“DENİZLİ HALKINI TURNUVAMIZA BEKLİYORUZ”
Denizli halkını turnuvaya davet eden TED Denizli Koleji Kurucu Müdürü Fatih Canpolat sözlerine şöyle devam etti: “DEGİAD’la beraber turnuvamızın 3’üncüsünü gerçekleştirmekten mutlu ve gururluyuz. TED Denizli Koleji olarak Denizli’de açıldığımız günden beri sporu, sanatı ve kültürü eğitimin bir parçası, insan yaşamının da önemli bileşenleri olarak görüp, ona yönelik çalışmalar yürütüyoruz. Hem öğrencilerimiz için hem de velilerimiz için imkanlarımızı sonuna kadar kullanıyoruz. 3 yıl önce yola çıktığımızda ‘dostluk için 3’lük at’ ve ‘dostluk kazansın’ demiştik. Görüyoruz ki dostluk kazandı. Turnuvanın kazananı belli. Turnuvayı dostluk kazanacak. Velilerimizin de turnuvada yer alması öğrencilerimize örnek teşkil ediyor. Çocuklarımızın spora olan ilgisi artıyor. Bu anlamda da oldukça faydalı bir etkinlik. Denizli halkını, sporseverleri turnuvamıza bekliyoruz.”

“ÖĞRENCİLERİMİZE İLHAM VERMEK İÇİN BURADAYIZ”
Turnuvanın öğrencilere örnek teşkil edeceğini belirten DEGİAD Başkanı Melek Sözkesen; “DEGİAD üyelerinin ve TED Koleji velilerinin basketbol aşkı, öğrencilerimizin hazırlıkları ve heyecanı birleştiğinde nefis bir manzarayla karşılaşıyoruz. Sloganımız; ‘dostluk kazansın.’ Gerek şehrimize örnek olmak için gerekse öğrencilerimize ve işadamlarımıza ilham vermek için buradayız. Hem eğlenmek hem de katma değer katmak istiyoruz. Herkese çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

“DOSTLUK KAZANSIN”
Turnuvaya dair bilgiler aktaran DEGİAD Sosyal Faaliyetler Komisyon Başkanı Sinan Soylu; “Basketbol turnuvamızın bu yıl 3’üncüsünü gerçekleştireceğiz. Turnuvaya katılan yarışmacılarımız, velilerimiz ve öğrencilerimiz keyifli vakit geçiriyorlar. 2 yıldan beri turnuva sayesinde çok güzel dostluklar oluştu. 4 ay sürecek turnuvamızın açılışını gerçekleştiriyoruz. Turnuva kapsamında başka etkinliklerle de turnuvayı renklendireceğiz. Turnuvanın en büyük amacı; katılımcıların aileleriyle birlikte güzel vakit geçireceği, spor yapacağı bir aktivite oluşturmak. Dostlukların gelişmesi ve sosyal sorumluluk projelerinin oluşturulması. Bizim her sene sloganımız; ‘dostluk kazansın.’ Önemli olan dostluğun kazanılması” dedi. 

“ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK”
Turnuvanın bu yıl ki sponsorluğunu üstlenen Terzioğlu Mühendislik İnşaat Malzemeleri San. ve Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Üyesi Emre Terzioğlu ise; “Terzioğlu İnşaat olarak, 40’ıncı yılımızı kutladığımız bugünlerde çevreyle barışık projeler üretmek adına böylesine güzel bir turnuvaya sponsor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Sorumluluklarımızın arttığının bilincinde olarak şehrimize daha güzel projeler katmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Ben aynı zamanda 2 senedir DEGİAD Yönetim Kurulu Üyeliği yapıyorum. Bu sene de ana sponsor olmak için elimizi taşın altına koyduk” diye konuştu.

 

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211