4 AMBULANS TÖRENLE TESLİM EDİLDİ

4 AMBULANS TÖRENLE TESLİM EDİLDİ

İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, acil sağlık hizmetinde 10 dakika sınırını yüzde 100 ile yakaladıklarını söyledi.  Sağlık Bakanlığı tarafından Denizli’ye gönderilen tam donanımlı 4 ambulans, düzenlenen törenle teslim edildi. Acıpayam, Kale, Çivril Gümüşsuyu Mahallesi ve Bayramyeri’nde kullanılacak ambulanslar ile birlikte il genelinde hizmet veren ambulans sayısı 98’e yükseldi. 

Sağlık Bakanlığı tarafından Denizli’ye gönderilen tam donanımlı 4 ambulans, düzenlenen törenle teslim edildi. Acıpayam, Kale, Çivril Gümüşsuyu Mahallesi ve Bayramyeri’nde kullanılacak ambulanslar ile birlikte il genelinde hizmet veren ambulans sayısı 98’e yükseldi. İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, acil sağlık hizmetinde 10 dakika sınırını yüzde 100 ile yakaladıklarını söyledi.

Sağlık Müdürlüğü bünyesine katılan 4 yeni ambulans için Valilik önünde teslim töreni düzenlendi. Törene Vali Hasan Karahan, AK Parti Milletvekili Şahin Tin, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Sağlık Müdürü Berna Öztürk ve 112 personeli katıldı. Törende konuşan ve acil sağlık hizmetleriyle ilgili istatistiki bilgiler veren Sağlık Müdürü Berna Öztürk, kentsel ve kırsal alanda acil sağlık erişime ulaşıldığını söyledi. Öztürk, “112 bünyesinde, 400’den fazla personel, 32 Acil Sağlık İstasyonu, 1 kar paletli ambulans, 4 yaralı taşıma kapasitesi olan bir ambulans, 1 obez ambulansı, 2 motosikletli acil müdahale ekibi olmak üzere 98 ambulansımız bulunmaktadır. Gerektiğinde Hava Operasyon Merkezi ile irtibata geçilerek ülkemiz genelinde hizmet veren 16 ilde 17 ambulans helikopter ve 3 ambulans uçak ile hizmet verilmektedir” diye konuştu. Öztürk’ün konuşmasının ardından ambulanslar için kurdele kesildi, anahtar teslimi yapıldı. Anahtarları Vali Karahan, Milletvekili Tin, Başkan Zolan ve Sağlık Müdürü Öztürk teslim etti. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211