4 şehit ailesine Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim edildi

Denizli'de 4 şehit ailesine Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi. Denizli Valiliği Konferans Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Vali Hasan Karahan, ülke için canlarını feda eden şehitlerin haklarının ödenmesinin mümkün olmadığını belirtti.

4 şehit ailesine Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim edildi

Denizli’de 4 şehit ailesine Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Denizli Valiliği Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle takdim edildi.

Törene; Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Denizli 11. Komando Tugay Komutan Vekili Albay Bilal Öztürk, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Denizli Şube Başkanı Hamdi Helvacılar, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Denizli Şubesi Başkanı Mustafa Işık, çok sayıda asker ve polis katıldı.

Törende konuşan Vali Karahan; "Biz millet olarak şehitlerimizin kıymetini bilen, onların her zaman ruhaniyetini aramızda hisseden, ona inanan ve şehitlerimizle birlikte yaşayan insanlarız. Memleketimizin bekası için, devletimizin ilelebet payidar olması için bu tür fedakarlıklar yapılıyor. En büyük fedakarlık tabii ki canından vazgeçmektir. Allah onlara rahmet etsin, onlar bizlere haklarını helal etsinler. Biz de onları mahcup etmeyecek, geride kalanları ile birlikte canlarını, kanlarını bu topraklar için verenlere karşı üzerimize düşen neyse yapacağız" dedi. Vali Karahan konuşmasının ardından şehit yakınlarına Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim etti. Şehit yakınları ise gözyaşlarını tutamadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER