40 öğrenciye tablet, 200 öğrenciye mont ve bot yardımı yapıldı

İki gönüllü hayırsever tarafından Denizli’de 3 yıl önce başlatılan Paylaşanlar Platformu “Sen de Bir Çocuk Güldür” sloganıyla ihtiyacı olan öğrencilere giyim, bilgisayar ve tablet gibi yardımlarda bulunuyor. Proje kapsamında şuana kadar 40 öğrenciye bilgisayar, 10 öğrenciye tablet ve 200 öğrenciye mont ve bot dağıtıldı.

İki gönüllü hayırsever tarafından Denizli’de kurulan Paylaşanlar Platformu, merkez ve ilçelerinde ihtiyacı olan öğrencilerle hayırseverleri buluşturuyor.

5 kişiden oluşan ekip, proje kapsamında şuana kadar 40 öğrenciye bilgisayar, 10 öğrenciye tablet ve 200 öğrenciye mont ve bot dağıtımını gerçekleştirdi.

Projenin yolculuğu hakkında açıklamalarda bulunan Platform Kurucusu Menderes Urfalı; “Bizim yardım ettiğimiz birkaç aile vardı. Hem maddi hem de başka konularda yardımlarda bulunduk. Pandemiyle birlikte uzaktan eğitim süreciyle özellikle bilgisayar ve tablet sıkıntısı ortaya çıktı. Biz yine aileye destek de bulunduk. Daha sonra başka aileler bizlere ulaştı. Biz bunları yaparken yardımseverleri ailelerle buluşturduk. 3 yıldır bu projeyi yürütüyoruz. Artık paylaşanlar platformu adıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Paylaşmayı sevenleri bir araya getiriyoruz. Hüseyin Kaban Abimizle birlikte bu projeye başladık. Ben daha çok bilgisayar tablet gibi konularla ilgilenirken, Hüseyin Abi sosyal yardım konusunda ilgileniyor. Bizlere ayrıca nakliye konusunda destek veren arkadaşlarımızda var. Denizli merkez ve ilçelerinde ihtiyaç sahibi olan aileleri buluyoruz. Bizlere ulaşanlarda oluyor. Okullara gidiyoruz. Sosyal medya hesaplarımız var. Yakın zamanda Akdere Mahallesi’nde 50 öğrenciye mont ve bot dağıtımımız olacak. Bizler sadece yardım etmek istiyoruz. Mutlu oluyoruz. ‘Sen de Bir Çocuk Güldür’ sloganıyla hareket ediyoruz. Proje kapsamında şuana kadar 40 öğrenciye bilgisayar, 10 öğrenciye tablet ve 200 öğrenciye mont ve bot dağıtıldı” şeklinde konuştu.

“İHTİYACI OLANLARI TİTİZLİKLE BELİRLİYORUZ"

Projenin nasıl yürütüldüğünü anlatan platformun diğer kurucusu Hüseyin Kaban; “Bizler projenin kurucusu ve yürütücüsü olarak, yardıma ihtiyacı olan kişileri hem mahalle muhtarlarında hem de komşularından büyük bir titizlikle inceleyerek belirliyoruz. Burada amacımız gerçekten ihtiyacı olan kişilere ulaşım sağlamak. Öğrencilerin ve ailelerin yardımına koşmak büyük bir mutluluk. Bizim elimize asla para geçmiyor. Bizler sadece ihtiyacı olan kişiyi belirleyip, hayırsever tarafından ihtiyacını karşılıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2021, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER