41 KADIN, 41 ÇEŞİT LEZZETLE BEREKET DAĞITTI

AK Parti Merkezefendi Kadın Kolları, Aşure Günü dolayısıyla 41 kadının emeğiyle 41 çeşit lezzetten hazırladıkları aşureyi, 15 Temmuz Şehitleri Delikliçınar Meydanı’nda stant açarak Denizlililere dağıttı.

AK Parti Merkezefendi Kadın Kolları, Aşure Günü dolayısıyla yaklaşık bin 500 kişilik aşure hazırladı. 41 kadının emeğiyle 41 çeşit malzemeden hazırlanan aşure,  15 Temmuz Şehitleri Delikliçınar Meydanı’nda stant açılarak Denizlililere dağıtıldı. Düzenledikleri aşure dağıtımına dair açıklamalarda bulunan AK Parti Merkezefendi Kadın Kolları Başkanı Öznur Şen; “Bin kişinin üzerinde aşure hazırladık. 41 kadının el emeğiyle 41 çeşit malzemeyle yaptığımız aşureyi Denizli halkımıza dağıtıyoruz. Annelerimiz ‘aşure eve bereket getirir’ derdi. Yeni nesil anneler eski nesil annelerimizin geleneklerini devam ettiriyoruz. Aşure Günü’nü hep birlikte kutluyoruz. Dokunulmadık el bırakmamaya çalışıyoruz. Aşure Günü’de bizim için bir vesile olmuş oldu. Bir tatlılık olsun diye hayrımızı dağıttık” diye konuştu.

“AŞURE GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN”
Aşure dağıtımına katılan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu; “Muharrem ayının 10’uncu günü Aşure Günü olması sebebiyle Merkezefendi Kadın Kollarımız tarafından Denizlililere güzel bir hayır gerçekleştiriyorlar. Allah kabul etsin. Aşure bizim için çok önemli. Aşureye çok sayıda lezzet koyuluyor.  Ancak bu lezzetler kendi kimliklerini kaybetmiyor. Aşure tadını da oluşturuyorlar. Toplumsal birliğimizin çimentosu da aynı aşure gibidir. Kendi kimliklerimizi koruyacağız. Ancak toplumsal hayatta da büyük Türkiye şemsiyesi altında da ayrı bir tadımız olacak. Birlik ve berberliğimizi güçlendiren Aşure Günümüz kutlu olsun” dedi.

PINAR ÇANKAYA-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2018, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER