4200 çalışana ücretli izin!

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını sonrası ciddi önlemler alınırken, özellikle tekstil gibi çok sayıda işçinin çalıştığı işyerleri tedirginlik yaratmaya başlamıştı. Denizlihaber’de yer alan habere göre; bu konuda Menderes Tekstil’den örnek olacak bir adım geldi. Menderes Tekstil, tüm çalışanlarına 1 hafta ücretli izin verdi. Fabrika yönetimi, izne gönderdiği işçilerinin zor durumda kalmaması için maaşlarını da erken ödeyecek.

4200 çalışana ücretli izin!

Tüm Türkiye korona virüs ile savaşırken, Denizli ekonomisine kattığı artı değerlerin yanı sıra sosyal sorumluluk alanında yaptığı çalışmalarla da dikkat çeken Menderes Tekstil’den örnek bir karar geldi. Denizlihaber.com’da yer alan habere göre; Menderes Tekstil, 4 bin 200 çalışanını korona virüs tedbirleri kapsamında ücretli izne ayırdı ve evlerine gönderdi. Alınan tatil kararı ve bu süreçte yapılan çalışmalara ilişkin bilgi veren Menderes Tekstil İnsan Kaynakları Müdürü Kan Özgümüş, korona virüsün Türkiye’de görüldüğü ilk günden itibaren ciddi önlemler aldıklarını söyledi. Fabrikada oluşturdukları eğitimli bir ekip ile sürekli dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirdiklerini dile getiren Özgümüş, fabrika girişlerinin doktor gözetiminde ateş ölçerler ile yapıldığını ve 37.8 kuralına harfiyen uyulduğunu söyledi.

DEZAVANTAJI KESİM ÖNCEDEN İZNE AYRILDI

Fabrikanın 4 bin 200 çalışanı bulunduğunu belirten Özgümüş, “1,5 hafta önce hamile, kronik hasta, 60 yaş üstü ve engelliler grubunda yer alan 553 çalışanımızı ücretli izne ayırdık. Bu grubun içine, yakını umreden gelen ya da umreden gelenlerle temas edenler de eklendi” dedi. Fabrika girişlerinin kontrol altında tutulduğunu, ziyaretçi alınmadığını ve tüm toplantıların iptal edildiğini anlatan Özgümüş, satış gruplarında ise evden çalışma yöntemine geçildiğini kaydetti.

TÜM İŞÇİLER İZNE AYRILDI

Son olarak tüm çalışanların bir hafta ücretli izne ayrıldığını ve evlerine gönderildiğini anlatan Özgümüş, evde kaldıkları sürede zor durumda kalmamaları için de maaşlarının erken ödeneceğini kaydetti. Özgümüş, fabrikada İŞKUR’dan gelen çalışanların da bulunduğunu belirterek, mağdur olmamaları için izinli oldukları günlerin farklarının fabrika yönetimi tarafından karşılanacağını kaydetti. Çalışanları evde oldukları sürede de yanlarında olacaklarını dile getiren Özgümüş, “Pazartesi gününden itibaren birlikte çalıştığımız psikologlar evde kaldıklarında nasıl davranmaları gerektiği konusunda destek verecek. Hazırladığımız bilgilendirme kitlerini de çalışanlarımızın evlerine göndereceğiz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221