445 ÖĞRENCİ HÜNERLERİNİ GÖSTERECEK

445 ÖĞRENCİ HÜNERLERİNİ GÖSTERECEK

Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi Piyano Festivali’nin 5’incisi başladı. 2-6 Nisan tarihleri arasında devam edecek olan festivalde öğrenciler birçok eseri seslendirerek ve davetlilere eşsiz bir müzik şöleni sunacak.

Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi her yıl düzenlediği Piyano Festivali’nin 5’incisini hayata geçirdi. Denizli’yi Türkiye çapında büyük organizasyonlarda temsil eden ve yetiştirdiği öğrencilerle geleceğin sanatçılarını yetiştiren Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi’nde ‘5. Piyano Festivali’ büyük bir coşkuyla başladı. Geçtiğimiz yıl 350 öğrencinin katıldığı festivale bu yıl 42’si çeşitli illerden olmak üzere 445 öğrenci katılım sağladı.

ŞEN: “AMACIMIZ ÖĞRENCİLERE KATKI SAĞLAMAK”
 Piyano Festivali’ni çok önemsediklerini kaydeden Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi Okul Müdürü Abdullah Şen,  “ Festivalimiz her geçen gün büyüyor. Beklenen ve özlenen bir festival haline geldi. Geçen yıl 350 öğrencinin katıldığı festivale, il dışından da 20 öğrenci katılmıştı. Bu yıl ise 445 öğrenci katılıyor. 42 öğrenci Aydın, Antalya, Burdur ve Uşak’tan geliyor.  Tüm katılımcılara hoşgeldiniz demek istiyorum. Amacımız bu festivalle öğrencilerimize katkı sağlamak. Başka etkinliklerle de çalışmalarımıza devam edeceğiz. Okulumuz marka haline geldi. Bize desteklerini esirgemeyen Denizli Valisi Hasan Karahan’a, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü’ye, Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut Oğuz’a, İlçe Milli Eğitim Müdürmüz Adem Kılıç’a, Merkezefendi Belediye Başkanımız Muhammet Subaşığlu’na çok teşekkür ediyoruz” dedi.

KILIÇ: “EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Festivale katılan Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Kılıç, “ Burada farklı bir program var. Sizlerle birlikte olmak istedik. Bu şekilde gerçekleştirilen güzel organizasyonların devamını diliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER