5 ülkeden misafirler Acıpayam’da ağırlandı

Acıpayam İlçesi’nde; ‘Bugün Yalnız Yarın Takımın Bir Parçası; Yabancı Dil Eğitiminde Kapsayıcı Eğitim’ adlı Erasmus Projesi kapsamında 5 ülkeden misafirler ağırlandı.

5 ülkeden misafirler Acıpayam’da ağırlandı

Acıpayam Cumhuriyet Ortaokulu’nun da ortağı olduğu; ‘Bugün Yalnız Yarın Takımın Bir Parçası; Yabancı Dil Eğitiminde Kapsayıcı Eğitim’ isimli proje kapsamında İspanya, İtalya, Estonya, Romanya ve Kuzey Makedonya’dan misafirler, 5 gün boyunca farklı etkinliklerle Acıpayam’da ağırlandı.

14 -18 Şubat tarihleri arasında Acıpayam’da ağırlanan öğrenciler, ilk gün akşam yemeğinde Ucarı Göl Park’ta ağırlandı. Grup, ikinci gün Acıpayam Kanyonu’nu ziyaret etme şansı buldu. Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, kanyon ziyaretinde gruba eşlik etti.

Kanyon ziyareti sonrası Keloğlan Mağarası da gezildi. Pamukkale ve Hierapolis Antik Kenti’ne de giden grup, Acıpayam Meslek Yüksek Okulu ziyareti sonrası, Burdur’un Gölhisar İlçesi’ndeki Kibirya Antik kenti’ni gezdi. Salda Gölü’nün eşsiz manzarasında uçurtma uçurma etkinliği ile günü bitiren grup, son olarak düzenlenen sertifika ve kültür paylaşımı etkinliği sonrası Acıpayam’dan ayrıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER