“50 YILLIK ATIK SU ARITMA SORUNUMUZU ÇÖZÜME KAVUŞTURDUK”

Denizli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapımı tamamlanan atık su arıtma tesisinde inceleme yapan Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, “50 yıllık atık su arıtma sorunumuzu çözüme kavuşturduk.2014 yılında söz verdiğimiz gibi, Denizli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte atık su arıtma tesisimizi tamamlayarak hizmete girmesini sağladık” dedi.

“50 YILLIK ATIK SU ARITMA SORUNUMUZU ÇÖZÜME KAVUŞTURDUK”

Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, 2014 yılındaki yerel seçimlerde sözünü verdiği projeler arasında yer alan atık su arıtma tesisini, Denizli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte tamamladığını bildirdi. Tesiste incelemelerde bulunan Başkan Öztürk, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede “50 yıllık atık su arıtma sorunumuzu çözüme kavuşturduk. 2014 yılında söz verdiğimiz gibi, Denizli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte atık su arıtma tesisimizi tamamlayarak hizmete girmesini sağladık ve bir sözümüzü daha yerine getirmiş olduk. Destek sizden, hizmet bizden” dedi.

Çardak ilçesinin en önemli ihtiyaçları arasında bulunan Çardak Atıksu Arıtma Tesisi tamamlanarak, faaliyete alındı. Biyolojik arıtma olarak inşa edilen Çardak Atıksu Arıtma Tesisi ilçenin atıksu kirliliğinin önlenmesinde çok önemli bir rol oynayacak. 23 bin metrekare alana kurulu tesisteki arıtılacak atık suyun günlük ortalama 500 metreküpü bulması bekleniyor. Tesiste arıtılan suyun, tarımsal sulamalarda kullanılabileceği ifade edildi.
 

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER