50 YILLIK ÇINAR ARTIK ADAY DEĞİL

50 YILLIK ÇINAR ARTIK ADAY DEĞİL

1968 yılında Denizli Şoförler Odası’nda yönetim kurulu üyesi olarak göreve başlayan Esnaf Odaları Birliği Başkanı Musa Çelikkol, 6 Mayıs 2018’de yapılacak birliğin genel kurulunda son bulacak. 
Forum Çamlık Down Town House’de yapılan basın açıklamasına Denizli Esnaf Odaları Birliği Başkanı Musa Çelikkol, Esnaf Odaları Birliği Başkan Vekili ve Elektrikçiler Odası Başkanı Cavit Beydemir, Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu katıldı.  50 yıla yakın esnaf odalarından başkanlık ve yönetimlerde bulunan Başkan Musa Çekikkol, 6 Mayıs 2018 Pazar günü yapılan olan kongrede aday olmayacağını açıkladı. 68 yaşındaki Çelikkol, en uzun başkanlık yapan isim unvanını taşıyan isimlerin başında geliyor. 

SERÜVEN 1968 YILINDA DENİZLİ ŞOFÖRLER ODASI’NDA BAŞLADI
Başkan Musa Çelikkol’un esnaf odalarındaki görevi, 1968 yılında Denizli Şoförler Odası’nda başladı. Denizli Şoförler ve Otomobilciler Odası’na yönetim kurulu üyesi olarak seçilen Çelikkol, 2 yıl sonra mevcut başkanın ayrılmasıyla 1970’te başkan seçildi. 1975’te gerçekleştirilen genel kurulda ise seçilerek başkan olarak görevine devam eden Çelikkol, 1995 tarihinde de Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne başkan seçildi. Çelikkol, hem Şoförler Odası, hem de Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlıkları’nı 10 yıl birlikte yürüttü. Musa Çelikkol, 2005 yılında ise Denizli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı’ndan ayrıldı. Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı’nı 2018 yılına kadar sürdüren Çelikkol, "Ben 4 yıl daha görev yapıp bırakacağımı deklare etmiştim. Bugün o kararımı uyguluyorum" diye konuştu. 

 YENİ ADAY; TURGUT DEVECİOĞLU 
 Denizli Esnaf ve Sanatkarları Birliği Başkanlığı’na Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu aday olduğunu açıkladı. Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Musa Çelikkol'un da katıldığı toplantıda adaylığını açıklayan Başkan Devecioğlu, devralacakları bayrağı daha ileriye götürmek için çalışacaklarını belirtti. Denizli Esnafa Odaları Birliği Başkan Adayı Devecioğlu "Ben ahilik mesleğinden geliyorum. Honaz İlçesi’nde bakkallık yapıyorum. Esnaf teşkilatları olarak her birimiz alanlarımızda mesuliyetli bir vazifeyi başarıyla yerine getiriyoruz. Atalarımızdan bizlere tarihi bir miras olarak emanet bırakılan Ahilik geleneğini yaşatmak ve yeniliklerle daha güçlü geleceğe taşımak, hep birlikte çalışmak ve güç birliği yapmakla mümkündür. Hep birlikte ahilik geleneğiyle aydınlık geleceğe" diye konuştu.  

MUHAMMET KARAÇAY-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER