500 BÜYÜK İÇERİSİNDE YER ALAN 29 DENİZLİLİ FİRMA, ÖDÜLLENDİRİLDİ

500 BÜYÜK İÇERİSİNDE YER ALAN 29 DENİZLİLİ FİRMA, ÖDÜLLENDİRİLDİ

Denizli Sanayici ve İşadamları Derneği (DESİAD) tarafından,  Ekonomist Dergisi’nin belirlediği ‘Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi’ sıralamasında yer alan Denizlili 29 firmaya plaket verildi.

Ekonomist Dergisi'nin her yıl Türkiye Ekonomi Bankası işbirliği ile gerçekleştirdiği ‘Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi’ araştırmasının 2016 yılına ait sonuçları açıklanmıştı. Sonuçlara göre; 500 büyük firmanın içinde Denizlili 29 firma yer aldı. Denizli Sanayici ve İşadamları Derneği (DESİAD) Anemon Otel’de düzenlediği törenle, 29 firmanın sahiplerini plaketle ödüllendirdi. Törene; Denizli Vali Yardımcısı Ali Cergibozan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Değirmenci, Denizli Sanayici ve İşadamları Derneği (DESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı İ. Okan Konyalıoğlu, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli Genç İş Adamları Derneği (DEGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Melek Sözkesen, Babadağlı Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) Başkanı Selim Kasapoğlu, Akça Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Semra Akça Acar ve firma sahipleri katıldı. Denizbank Finansal Hizmetler Grubu CEO’su Hakan Ateş ve Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ törende konuşmacı olarak yer aldı. Ateş ve Güldağ katılımcılara  ‘Türkiye Ekonomisinin Bugünü ve Geleceği’ konulu bir sunum gerçekleştirdi.

AKÇA HAZIR BETON 500 BÜYÜK ŞİRKETTEN BİRİ
Sunumun ardından plaket törenine geçildi. ‘Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi’ sıralamasında yer alan 29 Denizlili firmanın içerisinde Akça Hazır Beton A.Ş. de vardı.  Törende; Akça Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Semra Akça Acar, plaketini DESİAD Eski Başkanı Ahmet Yavuzçehre’den aldı.

“DENİZLİ’NİN GÜCÜ BİR KEZ DAHA KANITLANDI”
Denizli Sanayici ve İşadamları Derneği (DESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı İ. Okan Konyalıoğlu törene dair açıklamalarda bulundu. Başkan Konyalıoğlu; “Denizli’nin gücü bir kez daha kanıtlanmış oldu. 29 değerli arkadaşımız, çalışanlarıyla çok zor bir şeyi başardıklarını gösterdiler. Plaket töreni düzenleyerek onları motive etmeye çalıştık. Plaketi almaya yakın firmaları da bu çembere dahil etmek için teşvik etmek istedik. Bundan sonra daha çok firmanın bu çemberde olacağına inanıyorum” dedi.

“BAŞARI SADECE BİZİM DEĞİL, DENİZLİ’NİN BAŞARISI”
Sıralamada 14’üncü büyük şirket olan Bereket Enerji Üretim A.Ş.’de plaketle ödüllendirildi. Plaketi alan Ticaret Müdürü Elif Yağlı Ece ise duygu ve düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi: “Bu başarı sadece bizim değil, Denizli’nin başarısı. İlk 500’de 29 şirketin olması şehrimiz açısından çok güzel bir durum. Herkese başarılarının devamını diliyorum.”

PINAR ÇANKAYA- DOĞAN AKŞİT

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER