500 pehlivan Denizli’de er meydanına çıkacak

Pamukkale Belediyesi’nin gerçekleştireceği ‘Pamukkale Yağlı Güreşleri’ne ülke çapında 38’i başpehlivan olmak üzere 500 pehlivan katılacak. Belediye Başkanı Avni Örki, “Pazar günü, yağlı güreşlerin en iyileri, şampiyonluk için mücadele edecek” dedi. Mücadele, DRT ekranlarından naklen yayınlanacak.

500 pehlivan Denizli’de er meydanına çıkacak

Pamukkale Belediyesi, yağlı güreşlerini şehir merkezinde gerçekleştirerek Denizli’de bir ilke imza atacak.

22 Ağustos 2021 Pazar Günü Denizli Atatürk Stadı’nda saat 10.00’da başlayacak güreşler, gün boyu büyük devam edecek. Aktif olarak güreş sporuna devam eden ve Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde altın kemer kazanan başpehlivanların tamamı Pamukkale Yağlı Güreşleri’nde boy gösterecek.

Aralarında Ali Gürbüz, İsmail Balaban, Recep Kara, Orhan Okulu, Fatih Atlı, Şaban Yılmaz, Osman Aynur ve Mehmet Yeşil Yeşil gibi altın kemer sahibi 38’i başpehlivan 500 pehlivanın yer alacağı Pamukkale Yağlı Güreşleri, nefesleri kesecek.

Belediye Başkanı Avni Örki, ata sporu olan yağlı güreşe Pamukkale olarak ev sahipliği yapacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Böylesine önemli bir organizasyon için gerekli çalışmalara başladık. Ülkemizin en önemli başpehlivanları ile birlikte Pamukkale’ye 500 pehlivan gelecek. Büyük mücadelelerin verileceği Pamukkale Yağlı Güreşleri’ne tüm halkımızı bekliyoruz” dedi. Öte yandan gün boyu kıran kırana sürecek olan mücadeleler, DRT tarafından yapılacak naklen yayınlarla evlere taşınacak.

       

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER