'512 KİŞİYE İLİK NAKLİ YAPILMASINA KATKI SAĞLADIK'

'512 KİŞİYE İLİK NAKLİ YAPILMASINA KATKI SAĞLADIK'

Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu’nda gerçekleştirdiği 'Toplumda kan bağışı bilincinin oluşturulması' ana temalı toplantı ile okul müdürleri ve okul aile birliği başkanlarına bir sunum gerçekleştiren Kızılay Denizli Şubesi Başkanı Erdal Otçu, 274 bin kemik iliği donörü bularak 512 kişiye ilik nakli yapılmasına katkı sağladıklarını ifade etti.

Kızılay Denizli Şubesi tarafından 'Toplumda kan bağışı bilincinin oluşturulması' temalı bir toplantı gerçekleştirildi. Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu’nda yapılan toplantıya; Kızılay Denizli Şube Başkanı Erdal Otçu'nun yanı sıra Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Merkezefendi İlçesi Milli Eğitim Müdürü Adem Kılınç, resmi ve özel okul müdürleri, okul aile birliği başkanları ve çok sayıda davetli katıldı. Toplantıda, Kızılay Denizli Şubesi Başkanı Erdal Otçu katılımcılara hazırlanan sunumla Denizli'deki kan bağışı ve yardımlar hakkında bilgiler aktardı. 274 bin kemik iliği donörü bularak 512 kişiye ilik nakli yapılmasına katkı sağladıklarını ifade eden Başkan Otçu, “Toplumda kan bilincini oluşturmaya çalışıyoruz. 3 milyon 500 bin ünite kan bileşeni temin ettik. Bununla birlikte, 2 milyon 380 bin gönüllü kan bağışı yapan vatandaşlarımız oldu. Yurt dışında 1 milyon 323 bin, yurt içinde 1 milyon 120 bin kurban dağıtımı gerçekleştirdik” dedi.

BAŞKAN OTÇU ÇAĞRIDA BULUNDU
Kızılay'ın yaptığı çalışmalardaki rakamların yeterli olmadığının altını çizen Başkan Otçu, katılımcılar toplum ve çocukların bilinçlendirilerek Kızılay'a destek olmaları konusunda çağrıda bulundu ve herkesin Kızılay’a üye olarak destek vermesini istedi. Otçu'nun ardından katılımcılara Kızılay'ın tarihçesi ve önümüzdeki dönemlerdeki çalışma planlarını aktardı.

“ÇOK GÜZEL BİR ORGANİZASYON”
Toplantı hakkında konuşan Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, “Biz daha önce okul müdürlerimiz ve okul aile birliği başkanlarımız ile böyle bir toplantı yapılması gerektiğini düşünmüştük. Çok güzel bir organizasyon oldu diyebilirim.  Onların destek vermediği bir konunun başarılı olması söz konusu olamaz. Bizler okullar ile beraber görüş alışverişi yapmak istiyoruz. Toplumun bilinçlenmesi için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı. 

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER