52 DERNEK VE VAKIF ÜYESİ KIZILAY'IN EV SAHİPLİĞİNDE BULUŞTU

52 DERNEK VE VAKIF ÜYESİ KIZILAY'IN EV SAHİPLİĞİNDE BULUŞTU

Denizli Gönüllü Teşekküller Platformu’nda yer alan 52 dernek ve vakfın üyeleri her ay yemekte bir araya gelerek; gündem değerlendirmesi yapıyor. Son olarak üyeler Kızılay ev sahipliğinde Denizli Özel Vildan Koleji Konferans Salonu’nda buluştu. Toplantıda Kızılay’ın 2017 yılı çalışmaları ve 2018 yılı projeleri konuşuldu.

Denizli Gönüllü Teşekküller Platformu’nda yer alan 52 dernek ve vakfın üyeleri her ay bir araya geliyor ve gündem değerlendirmesi yapılıyor. Toplantının bu ay ki ev sahibi Türkiye Kızılay Derneği Denizli Şubesi oldu. Toplantının sponsorluğunu ise Denizli Özel Vildan Koleji üstlendi. Toplantıya dair bilgiler aktaran Türkiye Kızılay Derneği Denizli Şube Başkanı Erdal Otçu; “Denizli’de 52 tane vakıf ve dernek her ay periyodik olarak bir akşam herhangi bir vakfın ev sahipliğinde buluşuyor. Önce akşam yemeği yeniyor. Ardından kendi aralarında o ayın gündemi tartışılıp kararlar alınıyor. Bu ay ev sahipliğini biz üstlendik. Bu akşamki yemeğe Denizli Özel Vildan Koleji sponsor oldu.  Toplantıda; Kızılay’ın gerek sosyal faaliyetlerini, gerek kanla ilgili hizmetlerini anlatacağız. 2017’de gerçekleşen rakamları söyleyeceğiz. 2018’den beklentilerimiz dile getireceğiz” dedi.

 “BEN DE BİR KIZILAY GÖNÜLLÜSÜYÜM”
Denizli Özel Vildan Koleji Genel Müdür Bayram Atmaca ise şunları aktardı; “Kızılay’ın ev sahipliğinde derneklerimizi, kurumumuzda misafir etmekten dolayı büyük onur duyuyoruz. Bende bir Kızılay gönüllüsüyüm. Kızılay’ın dünyada yapmış olduğu çalışmaları yakinen hepimiz biliyoruz. Bir problemimiz bir sıkıntımız olduğu zaman hepimiz Kızılay’a başvuruyoruz. Okulumuzda misafirlerimizi ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.”

 “KARDEŞLİK VE DAYANIŞMA TOPLANTISI OLUYOR”
Platformlarının 15 yıldır faaliyetlerini sürdürdüğünü söyleyen Denizli Gönüllü Teşekküller Platformu Başkan Yardımcısı Salih Tekin; “Denizli Gönüllü Teşekküller Platformu yaklaşık 15 yıldır faaliyetini sürdürüyor. Her ayın ilk Cuma akşamı bir vakıf veya derneğin ev sahipliğinde bir araya geliyoruz ve gündemi değerlendiriyoruz. Her vakıf ve dernek yapacağı faaliyetleri bize aktarıyor. Böylelikle kardeşlik, dayanışma toplantısı oluyor” diye konuştu.

 

PINAR ÇANKAYA- DOĞAN AKŞİT

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER