550 gıda kolisi ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı

İl Müftülüğü ve Merkezefendi İlçe Müftülüğü Miraç Kandili dolayısıyla anlamlı bir projeye imza attı. Hayırseverlerinde desteğiyle ve ‘İyilik Hareketi’ adı altında 550 gıda kolisini hazırlandı ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Denizli İl Müftülüğü ve Merkezefendi İlçe Müftülüğü Miraç Kandili dolayısıyla hayırseverlerinde desteğiyle 550 gıda kolisini hazırlayarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

‘İyilik Hareketi’ adı altında yapılan proje Regaip Kandili’nde de 300 gıda kolisi dağıtımı olarak gerçekleştirilmişti. Hazırlanan gıda kolilerinin içerisinde kuru bakliyat, yağ, şeker gibi gıda malezemeleri bulunuyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan İl Müftüsü Mehmet Aşık; “Denizlili hayırseverlere çok teşekkür ediyorum. Miraç Kandili’nde de anlamlı ve önemli bir projenin ortaya çıkmasını sağladılar.  Merkezefendi Müftülüğümüz Talat Özmet öncülüğünde, 3. Sanayi Camii İmam Hatibi İsmail Aydoğan, müftülüğümüze bağlı din görevlileri, müezzinlerimiz ve kur-an kursu öğreticilerimiz bu projeye imza attılar. Regaip Kandili’nde de bu ekibimiz 300 gıda kolisi dağıttı. Kolilerimiz 168 TL’lik ürünlerden oluşuyor. Miraç Kandili’nde ise 550 gıda kolisi hazırlandı. Yine bir hayırseverimizin 10 bin TL değerinde zekâtını da ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Tüm katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum ”şeklinde konuştu.

“YILIN 12 AYI İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDA OLUNUYOR"

Proje için çağrıda da bulunan Müftü Aşık; “Türkiye Diyanet Vakfı öncülüğünde bu hayırlar yapılıyor. Vatandaşlarımız vakfın il ve ilçe müftülüklerinde bulunan şubelerimize din görevlilerimiz aracılığıyla yardımlarını, zekatlarını, bağışlarını ulaştırabilir.  İşte bu şekilde böylece paketler hazırlanıp yılın 12 ayı ihtiyaç sahiplerinin yanında olunuyor. Hayırseverlerin Türkiye Diyanet Vakfını tercih etmelerini istiyoruz ”dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2021, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211