57 Bin 434 personel alınıyor!

İŞKUR üzerinden 57 bin kişilik personel alım ilanları peş peşe yayımlandı.

57 Bin 434 personel alınıyor!

İş arayan vatandaşların büyük bir çoğunluğu İŞKUR’a başvuru yaparak istihdam edilmek istiyor. Ülkemizde istihdamın kontrol edilmesi ve düzenlenmesi amacıyla kurulan İŞKUR, iş arayan yurttaşların umudu olmaya devam ediyor. İş arayan vatandaşlar İŞKUR’a kayıt yaptırarak İŞKUR üzerinden yayımlanan iş ilanlarına başvuru yapıyor ve iş imkanı bulmaya çalışıyor.

İŞ ARAYAN KAYDI OLUŞTURMAK GEREKİYOR

İŞKUR ilanlarının takip edilebilmesi için vatandaşların ilk adımda iş arayan kaydını oluşturması gerekiyor. İş arayan kaydı oluştururken girilecek olan bilgiler yönlendirilecek olan danışman ve uygun ilanların bulunması için önemlidir. Bu bilgiler ışığında yayımlanan ilanlar arasında zaman kaybetmeden kendinize uygun ilanları bulabilirsiniz.

İş arayan kaydının oluşturulması sırasında vatandaşlar kullanıcı adı ve şifreleriyle birlikte kişisel bilgilerini de sisteme dahi ederler. Kişisel bilgiler arasında; eğitim durumu, ikamet adresi, iş tecrübeleri ve iletişim bilgileri gibi detaylar yer alır. Öz geçmiş bilgilerinin doğruluğu iş bulma sürecinde etkili olur. İş arayan kaydının tamamlanmasından sonra size en yakın İŞKUR şubesinden şahsen ya da telefonla iletişim kurarak onay numaranızı alabilir ve hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.

İş arayan kaydı yapıldıktan sonra sisteme giriş yapabilirsiniz. Bu giriş ile başvuru yaptığınız ilanı takip edebilir başvurunuzun ne durumda olduğunu ‘başvurularım’ sekmesinden görebilirsiniz. Aynı zamanda e-Devlet ile giriş yaparak da ilanların sonucunu görebilirsiniz.

57 BİN 434 PERSONEL ALIMI

Güncel durumda İŞKUR’da 57 bin 434 personel alımı için binlerce ilan yayımlandı. Bu ilanları aşağıdaki link üzerinden görüntüleyebileceğiniz gibi başvuru yapmak istediğiniz pozisyonu seçip e-Devlet ile giriş yaparak veya iş arayan kaydı oluşturarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İlanlar için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2020, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER