59 YAŞINDA ÜNİVERSİTE SINAVINA HAZIRLANIYOR

59 YAŞINDA ÜNİVERSİTE SINAVINA HAZIRLANIYOR

Acıpayam'a bağlı Yeşilyuva Mahallesi’nde yaşayan emekli Veli Düdükçü’nün en büyük hayali; avukat olmaktı. Hayalini gerçekleştirmek için 59 yaşında üniversite sınavına hazırlanıyor.

Acıpayam'a bağlı YeşilyuvaMahallesi’nde yaşayan Veli Düdükçü, ortaokuldan sonra eğitim-öğretim hayatına son vermek zorunda kaldı. Veli Düdükçü’nün en büyük hayali ise; avukat olmaktı. Düdükçü, 1976 yılında oğlunun uzman çavuş olarak görev yaptığı Kırıkkale’de açıköğretim sınavlarına hazırlanarak; 3 yılda liseyi bitirdi ve diploma almaya hak kazandı. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini kazanan Düdükçü, hedefinde Hukuk Fakültesi olduğu için kayıt yaptırmadı. Düdükçü, bu yıl herkese örnek olabilecek bir adım attı. 2018  yılında yapılacak olan üniversite sınavında Hukuk Fakültesi kazanmak için sınava başvurdu.59 yaşında olan emekli Düdükçü, üniversite sınavına hazırlanıyor.

“AMACIM HAKSIZLIĞA UĞRAYANLARA YARDIMCI OLMAK”
Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan’ı makamında ziyaret eden ve sınavı kazandığı takdirde hangi şehir olursa olsun gideceğini söyleyen Düdükçü; gençlere seslendi. Düdükçü; “Herkes mutlaka okumalı. Mesleğinin üzerine okumalı, kendi arzu ve istekleri üzerine okumalı yani ‘laf’ olsun diye okumamalı. Mutlaka eğitim yapmalı. Hukuk Fakültesi bitirdiğim takdirde amacım; haksızlığa uğramış insanlara bir nebze olsun yardımcı olabilmektir” dedi.

BAŞKAN ŞEVKAN’DAN KİTAP HEDİYESİ
Düdükçü’yü makamında kabul eden BaşkanŞevkan, okuma azminden dolayı Düdükçü’yü kutladı. Başkan Şev kan Düdükçü’ye ‘Beyaz Zambaklar’, ‘İdeal Öğretmen’ ve ‘Atatürk’ten Küçük Hikayeler’ kitaplarını hediye etti. 

HABER MERKEZİ

 

 

 .

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER