600 pehlivan, 41 başpehlivan Merkezefendi'de er meydanına çıkıyor

Merkezefendi Belediyesi’nce organize edilen ve 600 pehlivan ile 41 başpehlivanın katılması beklenen ‘Merkezefendi Yağlı Güreşleri’, 12 Eylül Pazar Günü yapılacak. Yağlı güreşler, Şemikler Spor Tesisi’nde saat 10.00’da başlayacak ve gün boyu devam edecek.

600 pehlivan, 41 başpehlivan Merkezefendi'de er meydanına çıkıyor

Geçen yıl tüm hazırlıkların tamamlanmasına rağmen pandemi nedeniyle ertelenen ‘Merkezefendi Yağlı Güreşleri’ 12 Eylül Pazar Günü güreş severlerle buluşacak. Birbirinden ünlü, altın kemerli başpehlivanların ve 600 pehlivanın er meydanına çıkacağı yağlı güreşler, Şemikler Spor Tesisi’nde saat 10.00’da başlayacak. Gün boyu devam edecek olan Merkezefendi Yağlı Güreşleri’nde Ali Gürbüz, İsmail Balaban, Orhan Okulu, Mehmet Yeşilyeşil, Osman Aynur, İsmail Koç, Hamza Köseoğlu ve Ertuğrul Dağdeviren gibi isimler yer alıyor.

BAŞKAN DOĞAN'DAN DAVET

Büyük bir heyecanla ‘Merkezefendi Yağlı Güreşleri’ni gerçekleştireceklerini söyleyen Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “2020 yılında Türkiye Güreş Federasyonu tarafından müsabaka takvimine dahil edilen ancak pandemi nedeniyle zorunlu olarak ertelenen Merkezefendi Yağlı Güreşleri, bu pazar değerli hemşehrilerimizle buluşuyor. Kırkpınar'ın altın kemerli başpehlivanlarının da aralarında bulunduğu 41 başpehlivan ve 600 pehlivanın Merkezefendi Er Meydanı'na çıkacağı güreşlerimiz, 12 Eylül Pazar günü Şemikler Spor Tesisi'nde saat 10.00 da başlayacak ve gün boyu devam edecek. Tüm hemşehrilerimizi bu büyük heyecanı birlikte yaşamaya davet ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER