600 SANDIK GÖREVLİSİ EĞİTİMDEN GEÇTİ

600 SANDIK GÖREVLİSİ EĞİTİMDEN GEÇTİ

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde Merkezefendi İlçesi birinci bölgede görev alan 600 sandık başkanı ve seçim memuruna eğitim verildi.

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine sayılı günler kaldı. Merkezefendi İlçesi birinci bölgede görev alan 300 sandık başkanı ve 300 sandık görevlisine Denizli Büyükşehir Belediyesi EGS Kongre Kültür Merkezi’nde eğitim verildi. Eğitimler; Hakim Gülay Arıcıoğlu, Denizli İl Seçim Kurulu Müdürü Faruk Kanber ve Seçim Memurları Şerif Maden ile Yasin Tozan tarafından verildi. Eğitim hakkında konuşan Denizli İl Seçim Kurulu Müdürü Faruk Kanber, “24 Haziran seçiminde görevli Sandık kurulu başkanları ve memur üyelerine Merkezefendi İlçesi birinci bölgede kurs veriyoruz. Akabinde Merkezefendi İlçesi ikinci bölgede görevli arkadaşlara kurs vereceğiz. Eğitimlerimiz 2 gün sürecek” dedi.

“TC NUMARALARI OLMAYANLAR, NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİNDEN BELGE ÇIKARTSINLAR”
Eğitimde seçmenlere de seslenen Müdür Kanber, “Seçmenler, kimlikleriyle birlikte oy kullanacakları yere gitsinler. Oylarını kullansınlar. Varsa seçmen kağıtlarını götürsünler. Seçmen kağıtları sırayı bulmak ve vatandaşlarımızın daha hızlı oy kullanması açısından bir kolaylıktır. Kimliklerinde TC Numaraları yok ise Nüfus Müdürlükleri açık. Nüfus Müdürlüklerinden tekrar belge çıkartsınlar. Bu belge ve TC Kimlik Numarası olmayan kimliğiyle birlikte sandığa gidip oylarını kullansınlar” diye konuştu.  

MEHMET ÜNLER

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211