66 yıl sonra öğretmenleriyle buluştular

Denizli’nin Babadağ İlçesi’nde 1946 yılında doğan yaklaşık 70 kişi, İlçenin Karaçöplan Yaylası’nda buluşarak, unutulmaz bir gün geçirdi. Buluşmaya; 1953-1954 Eğitim-Öğretim Yılı’nda vekil öğretmenlik yapan Nurten Hepşen de katıldı. İlkokul öğretmenleri Hepşen’le buluşan 1946 doğumlular, duygulu anlar yaşadı ve anılarını tazelediler.

66 yıl sonra öğretmenleriyle buluştular

Denizli’nin Babadağ İlçesi’nde 1946 yılında doğan yaklaşık 70 kişi, geleneksel hale getirilen 9’uncu buluşmayı gerçekleştirdi. Babadağlı işadamı Hasan Tekin Ada’nın fabrikasında buluşan 1946 yılı doğumlular, kahvaltıdan sonra gün boyu beraber olabilmek amacıyla ilçenin Karaçöplan Yaylası’nda unutulmaz bir gün geçirdi. 1953-1954 Eğitim Öğretim Yılı’nda vekil öğretmenlik yapan Nurten Hepşen de buluşmaya katılarak öğrencilerini yalnız bırakmadı. İlkokul öğretmenleri Hepşen’le 66 yıl sonra buluşan 1946 doğumlular, duygulu anlar yaşadı ve anılarını tazelediler.

“ANILARIMIZI PAYLAŞTIĞIMIZ BİR GÜN OLDU”

Etkinlik hakkında açıklama yapan İşadamı Hasan Tekin Ada, “66 yıl önce 7 yaşına gelişimizin anısına 2 yılda bir yaptığımız toplantıların 9’uncusunu yapıyoruz. Anılarımızı paylaştığımız bir gün oldu. Arkadaşlarımızla bir gün geçirerek anılarımızı tazeliyoruz” dedi.

“2021 YILINDA TOPLANMAK İÇİN YİNE SÖZLEŞTİK”

1946 doğumlular olarak ilk kez 2003 yılında bir araya geldiklerini söyleyen Mesut Kuruoğlu, “Amacımız, anılarımızı taze tutmaktır. Bu yıl ilk kez misafir getirmemelerini istedik. Misafir olunca kaynaşma olmuyor. 2003 yılında yaptığımızı ilk buluşmaya Avrupa Birliği ülkelerinde yaşayan sınıf arkadaşlarımız da katıldı. Çok heyecan yaşamıştık. 2021 yılında toplanmak için yine sözleştik. Aramızdan ayrılanlara Allah’ta rahmet diliyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER