67 YILLIK KİTAP YENİDEN HAYAT BULDU

67 YILLIK KİTAP YENİDEN HAYAT BULDU

Acıpayam  İlçesi ve çevresi hakkındaki tarihi bilgileri içeren Ali Vehbi Aykota'nın 1951 yılında basılan 'Acıpayam' adlı kitap, Acıpayam Belediyesi’nin de destekleriyle güncellenerek yeniden basıldı.

Acıpayam Belediyesi önemli bir kültür hizmetine devreye aldı. 1881 yılında doğan 'kırmızı şeritli İstiklal Madalyası' sahibi Acıpayam Karahöyük Mahallesi’nden Emin Ağa oğlu Ali Vehbi Aykota, 'Acıpayam' adlı kitabı yazarak, tarih niteliğindeki eseri kaleme aldı. Aykota'nın 1951 yılında basılan kitabı, Acıpayam Belediyesi’nin de destekleriyle güncellenerek; yeniden basıldı. Acıpayam Belediyesi Kültür Hizmeti adı altında tekrar basılan kitabın Yazarı Ali Vehbi Aykota’nın torunları, Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan’a ziyaret etti.

“BU KİTAP, BİZİM BİR ŞEYİ DAHA NET GÖRMEMİZİ SAĞLADI”
Makamda gerçekleşen  ziyarette konuşan Başkan Şevkan; “Ali Vehbi Aykota’nın torunları; Mürşit Aykota Beyefendi  ve Tülay Aykota Hanımefendi’ye yapmış oldukları ziyaretten dolayı çok teşekkür ederim. Bu kitap aslında bizim bir şeyi daha net görmemizi sağladı. Yıllardır hep söylediğimiz; ‘bir sevdadır Acıpayam’ sözünün dün bu topraklarda yaşayan atalarımızın yaptıklarında da temel bir düstur imiş. Ümidimiz yarınki torunlarımızda da öyle olmasıdır. Acıpayam Belediyesi’nin kültür hizmetleri adı altında Ali Vehbi Aykota'nın yazdığı kitabın tekrar basımı fikri ve orijinal şekliyle basım çalışması için bizlere katkı sağlayan; Prof. Dr. Turgut Tok hocamıza, kitabın basım iznini veren Aykota ailesine ve özellikle Mürşit Aykota Bey’e tüm Acıpayamlılar adına teşekkür ediyorum.  Kitabı temin etmek isteyen hemşehrilerimiz Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden alabilirler” dedi. 

AHMET ACUR

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatmana Pazarli
Fatmana Pazarli - 2 gün Önce

1951tarihinde basılan AliVehbi Aykoranin yazdığı kitabı nereden alabiriim vadres tel ve fiyatı hakkında bil verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

SIRADAKİ HABER