7 AYDA BİN 315 YANGINA MÜDAHALE ETTİLER

Türkiye'de nüfus başına düşen personel ve istasyon sayısında ilk sırada bulunan Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, modern araç, ekipman ve personeli ile 2018 yılının ilk 7 ayında da yoğun bir mesai harcadı. 7 gün 24 saat vatandaşlar için nöbet tutan itfaiye, geçtiğimiz 7 ay içinde bin 315 yangına müdahale etti, bin 104  kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.

7 AYDA BİN 315 YANGINA MÜDAHALE ETTİLER

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, 2018 yılının ilk 7 ayında da yoğun bir mesai geçirdi. ‘Gece-gündüz’ demeden Denizli merkez ve 19 ilçesindeki 52 ayrı istasyonda vatandaşların can ve malını korumak için nöbet tutan Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, geçtiğimiz 7 ay içinde bin 315 yangına müdahale etti. Bunların yanında bin 104 kurtarma operasyonu gerçekleştiren Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, 297 trafik kazası ve 625 çeşitli görev olmak üzere toplam 3 bin 341 olayda önemli rol oynadı.

358 KURUMA EĞİTİM
Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, yangın, trafik kazası ve kurtarma operasyonu gibi olayların yanı sıra istenmeyen olayların yaşanmasını engellemek için de çeşitli kamu kurum ve kuruluşlara yönelik eğitim çalışmalarını 2018 yılında da sürdürdü. Bu kapsamda gerçekleştirilen eğitim çalışmalarında 358 kuruma eğitim hizmeti verildi. Toplam bin 723 saat süren eğitimlerde, 22 bin 728 vatandaşa ulaşıldı.

"ÖNCE TEDBİR"
"Önce tedbir" politikası ile çalışmalarını aralıksız sürdüren Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, kentteki bin 156 işyerini de olası yangın ve kaza gibi tehlikelere karşı denetledi. İtfaiye Dairesi Başkanlığı 912 işletmeye yangın güvenlik raporu verdi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER