7 BİN PAÜ'LÜ ÖĞRENCİ KEP FIRLATTI

7 BİN PAÜ'LÜ ÖĞRENCİ KEP FIRLATTI

Pamukkale Üniversitesi’nde (PAÜ) 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Genel Mezuniyet Töreni düzenlendi. Mezuniyet heyecanı yaşayan yaklaşık 7 bin öğrenci kep fırlattı.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının Mezuniyet töreni gerçekleştirildi ve bu yıl 7 bine yakın öğrenci mezuniyet heyecanı yaşadı. PAÜ Spor Salonu’nda yapılan törene; Denizli Valisi Hasan Karahan,  Eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı, Ak Parti Denizli Milletvekili Dr. Sema Ramazanoğlu, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ali Değirmenci, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, PAÜ öğretim görevlileri, öğrenciler ve aileler katıldı. Sabah 10:00'dan itibaren başlayan ve gün boyu süren etkinliklerde; diplomalarını alan öğrenciler, yeni bir hayata ‘merhaba’ dedi. 3 periyotta yapılan törenlerde, fakülte ve yüksekokulların başarı belgeleri de takdim edildi ve dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.  

“TÜRKİYE VE DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDA HİZMET VERECEKSİNİZ”
Törende konuşan Denizli Valisi Hasan Karahan, “ Öncelikle hayırlı olsun. Denizli gibi güzel bir şehirden, üniversiteden mezun oldunuz. Ömür boyu bunun size artı değer katacağını hatırlatmak isterim. 18-20 yıllık bir maratonun sonuna geldiniz. Eğitim ve öğretimi tamamladınız. Artık Türkiye ve dünyanın dört bir yanında hizmet vereceksiniz. Memleketimiz sizlerle daha güçlü, daha müreffeh olacaktır. Allah yolunuzu açık etsin” dedi.

“AİLELER NİCE FEDAKARLIKLARLA ÇOCUKLARI BUGÜNLERE KADAR GETİRDİ”
Bir eğitim öğretim yılının da sonuna gelindiğinin altını çizen PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, “2017-2018 Eğitim öğretim yılı mezuniyet törenine hoş geldiniz. Bağımsızlık savaşımızın önderi Mustafa Kemal Atatürk, eğitim hakkında ‘ya bir ülkeyi yüksek bir seviyeye çıkarır ya da sefalete sürükler’ diyerek eğitimin önemine dikkat çekmiştir. Aileler nice fedakarlıklarla çocukları bugünlere kadar getirdi. Öncelikle aileleri tebrik ediyorum. Meslektaşlarım yaptığı çalışmalarla öğrencileri bugünlere getirdi. Bugüne ulaşmamıza vesile olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“BUGÜN BİTİŞ DEĞİL, BAŞLANGIÇTIR”
Öğrencilere seslenen Prof. Dr. Bağ, şunları söyledi: “Bugün bir bitiş değil, başlangıçtır. Pamukkale Üniversitesi bölgenin ve ülkenin gelişmesi için çalışan bir üniversitedir. Pamukkale Üniversitesi çeyrek asrı aşan tecrübe, 60 bini geçen öğrenci sayısı ve yaklaşık 3 bin 500 akademik ve idare personeliyle büyük bir ailedir.  Hedefimiz üniversitemizi daha üst sıralara taşımaktır. Biz sizleri unutmayacağız. Sizleri özleyeceğiz ve alkışlıyoruz olacağız. Tüm güzellikler sizin olsun. Kısmetiniz bol, başarılarınız daim olsun. Kurumumuzun bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

 “HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN”
PAÜ’nün Denizli’nin gözbebeği olduğunu söyleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ali Değirmenci’de, “PAÜ, Türkiye’de ve Avrupa’da önemli bir yere sahip. Üniversitemiz bilgi, birikim ve sosyal faaliyetleriyle üzerine düşeni hep yaptı. Ülkemiz sizler sayesinde muasır medeniyet seviyesine çıkacak. Mezun olan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Her şey gönlünüzce olsun” dedi.

 

İBRAHİM ALAYONT-OZAN AKAKÇA

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER