8 MART ETKİNLİKLERİNİN ADRESİ PAÜ OLDU

8 MART ETKİNLİKLERİNİN ADRESİ PAÜ OLDU

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) ‘8 Mart Kadınlar Günü’ etkinliklerinin adresi oldu. PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan açılış töreni ile başlayan panel ve devamında Eğitim Fakültesi bünyesinde gün boyunca devam eden etkinlikler ile 8 Mart Kadınlar Günü coşkuyla kutlandı. PAÜ Ensemble Korosu’nun düzenlediği 8 Mart Kadınlar Günü konseri dinleyicilerden takdir topladı.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Yönetimi tarafından düzenlenen ‘PAÜ 8 Mart Kadınlar Günü Etkinlikleri’ kapsamında program, Kongre Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda yapılan ‘Kadın Sağlığı ve Toplumsal Hayatta Kadın’ konulu panel ile başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arzu Yaren, programın hazırlanmasında destek veren başta Pamukkale Üniversitesi Rektörü başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkürlerini sunarak, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Açılış konuşmasının ardından program, PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Elemanı Öğr. Gör. Sibel Dündar tarafından hazırlanan PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Halk Dansları Topluluğu’nun gerçekleştirdiği dans gösterisinin ardından panel ile devam etti.

Panelin, ‘Kadın Sağlığı’ bölümünde Meme Kanseri konusunda PAÜ Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ergun Erdem, Rahim Ağzı Kanseri konusunda bilgiler verdi. PAÜ Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer Tolga Güler, ‘Annelerin Doğum Öncesi ve Sonrası Çocuk Genel Diş Sağlığındaki Rolü’ konusunda; PAÜ Diş Hekimliği Fakültesi Pedodonti Anabilim Dalı Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Yıldırım Erdoğan tarafından sunumlar yapıldı. Panelin; ‘Toplumsal Hayatta Kadın’ bölümünde ise; ‘Türkiye’de Eril Tahakküm ve Gündelik Hayat’ konulu sunumu ile PAÜ Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Türkan Erdoğan, ‘Kadının Çalışma Hakları’ konusunda PAÜ Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Merda Elvan Tunca, ‘Kadına Şiddet’ konusunda PAÜ Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Senem Ermumcu tarafından yapılan sunum ile devam etti.

ETKİNLİKLER GÜN BOYU DEVAM ETTİ
Panelin ardından Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda kurulan Diş Hekimliği, Eğitim, Hukuk, Spor Bilimleri, Turizm, Sağlık Bilimleri, Teknoloji Fakülteleri ve Yabancı Diller Yüksekokulu’na ait stantlar katılımcılar tarafından ziyaret edildi. Gün boyunca devam eden etkinlikte, PAÜ Eğitim Fakültesi Dr. Engin Aksel Konferans Salonu’nda Mandolin Dostları adlı müzik grubunun düzenlediği müzik dinletisi, PAÜ Eğitim Fakültesi Fuaye Alanı’nda ise drama gösterisi ile Kongre Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda resim sergisi yapıldı.

PAÜ ENSEMBLE KOROSU’NUN KONSERİ TAM NOT ALDI
PAÜ 8 Mart Kadınlar Günü Etkinlikleri’nin kapanışı ise Şefliğini PAÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatıma Akyüzlüer’in üstendiği PAÜ Ensemble Korosu’nun PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen konser ile gerçekleşti. Düzenlenen konsere, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdinç Duru, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Bilge Can başta olmak üzere çok sayıda dekan, idari yönetici ve akademisyen katılım gösterdi. Konser sonunda, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınları Günü’nü kutlayarak, PAÜ Ensemble Korosu Şefi Doç. Dr. Fatıma Akyüzlüer’e teşekkür belgesi ve çiçek takdim etti. Ayrıca, Prof. Dr. Hüseyin Bağ tüm koro ve orkestra üyelerini tek tek tebrik ederek, herkese teşekkürlerini sundu.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER