‘8’İNCİ GELENEKSEL HAMSİ ŞÖLENİ’ İLE KARADENİZ RÜZGARI ESTİ

Denizli Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliği ile düzenlenen 8’inci Geleneksel Hamsi Şöleni’nde 10 bin kişiye 5 ton hamsi ikram edildi. Karadeniz rüzgarını Denizli’de estiren şölene, ünlü sanatçı Apolas Lermi ve DRT’nin sevilen sanatçısı Ozanca’nın düeti damga vurdu.

‘8’İNCİ GELENEKSEL HAMSİ ŞÖLENİ’ İLE KARADENİZ RÜZGARI ESTİ

Denizli Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Denizli Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle geleneksel olarak düzenlenen Hamsi Şöleni’nin bu yıl 8’incisi yapıldı. Recep Yazıcıoğlu/İncilipınar Parkı’nda gerçekleştirilen şölende; Ordu Perşembe'den getirtilen 5 ton hamsi dev mangallarda pişirildi. Etkinlikte hamsiyle birlikte vatandaşlara, 800 kilogram marul ve yaklaşık yarım ton soğan ile hazırlanan salata ikram edildi. 7’den 70’e binlerce vatandaşın katıldığı etkinlikte ikram çadırının önünde uzun kuyruklar oluştu. Ayrıca şölene; AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Ekrem Başer, AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik de katılım gösterdi. 

“BU TÜR ETKİNLİKLER ŞEHRİ ZENGİNLEŞTİRİYOR”

Etkinliğe dair açıklamalarda bulunan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan; “Etkinlik tüm kenti buluşturdu. Karadeniz'in güzellikleri, değerleri burada sergileniyor. Bu güzelliklere ortak olma adına biz de katkı veriyoruz. Karadeniz'in güzelliklerinden birisi de; hamsisi. Katılımın yoğun olduğu bu tür etkinliklerle şehrimizin güzellikleri zenginleşiyor" ifadelerini kullandı.

“KARADENİZ KÜLTÜRÜNÜ DENİZLİ'DEKİ İNSANLARIMIZLA PAYLAŞMAK İSTEDİK”

Amaçlarının Karadeniz insanına sıla hasretini gidermek olduğunu dile getiren Denizli Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği (DEKAD) Başkanı Birol Konak; “Amacımız, Karadeniz kültürünü Denizli'deki insanlarımızla paylaşmak, yaşatmak, birlik beraberliğe hizmet etmek. Denizlili insanlarımız kültür değerlerimize ortak oldu. Beraber bir arada yaşamak, güzellikleri paylaşmak adına düzenlediğimiz bu etkinliğe ilgi büyük. Büyükşehir Belediyemize ve dernek yönetimine, vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

APOLAS LERMİ VE OZANCA AYNI SAHNEDEYDİ…

Karadenizli ünlü sanatçı Apolas Lermi, şölende birbirinden güzel şarkıları seslendirerek Karadeniz rüzgarı estirdi. Vatandaşların yerinde duramayıp horon teptiği şölende renkli görüntüler yaşandı. Apolas Lermi konseri sırasında kendisini yalnız bırakmayan DRT’nin sevilen sanatçısı Ozanca’yı da sahneye davet etti. Lermi ve Ozanca yaptıkları düetle adeta kulakların pasını sildi.

PINAR ÇANKAYA-ALPER PARLAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER