9 saat uyu, 8 bin lira kazan!

Günde 9 saat uyuyarak para kazanmak ister misiniz? 9 saatin karşılığında da 8 bin lira kazanacaksınız. Yani bu işe alınanlar yattıkları yerden para kazanacak. İnanması güç ama böyle bir iş var.

Dünyada çok değişik meslekler var. Fakat bu iş hepsinden farklı. Yattığınız yerden para kazanıyorsunuz.

Hindistan'da bir şirket, 8 bin lira maaş karşılığında, günde 9 saat uyuyacak stajyerler arıyor. Hindistan'da bulunan 'Wakefit' isimli şirket, günde 9 saat uyumak ve bunun karşılığında 100 bin rupi yani yaklaşık 8 bin lira maaş vereceği uykucular arıyor.

Wakefit'in kurucusu ve yöneticisi Chaitanya Ramalingegowda, uykuyu yaşamlarında bir öncelik haline getirmeye gönüllü elemanlar istediklerini söyleyerek bu tuhaf mesleğin asıl amacının, insanlar için ideal uykuyu araştırmak olduğunu belirtti.

Bu işe girmek isteyen elbette çok kişi var. Ancak şirketin bazı şartları var. Bunlardan birisi 10 ila 20 dakika arasında uykuya dalabilme,  ışıklı ve gürültülü ortamda uyuyabilme. Şirketin belirttiği iş için diğer şartlar ise sosyal medya bağımlısı, kafein bağımlısı olmama ve alınacak personelin uyku halinde horlamaması isteniyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2019, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211